Gönderen Konu: 40.Mü'min/55-57-60-68-78- GÖKLERİN VE YERİN YARATILMASI, İNSANLARIN.............  (Okunma sayısı 4945 defa)

is

• Administrator
  • Sr. Member
-SABRET. ÇÜNKÜ ALLAH'IN VAADİ HAK'TIR
-GÖKLERİN VE YERİN YARATILMASI, İNSANLARIN YARATILMASINDAN DAHA BÜYÜKTÜR. FAKAT İNSANLARIN ÇOĞU BİLMEZLER
-RABBİNİZ: «BANA YALVARIN, DUA EDİN Kİ SİZE KARŞILIK VEREYİM. ÇÜNKÜ BANA İBADET ETMEKTEN KİBİRLENİP YÜZ ÇEVİRENLER YARIN HORLANMIŞ OLARAK CEHENNEME GİRECEKLERDİR.» BUYURDU
-ALLAH BİR ŞEY YAPMAK İSTEYİNCE ONA SEDECE “OL” DER. O ŞEY HEMEN OLUVERİR(YARATILIR)

SABRET. ÇÜNKÜ ALLAH'IN VAADİ HAK'TIR:

GÜNAHINDAN DOLAYI İSTİĞFAR ET VE AKŞAM SABAH RABB'İNİ HAMDİYLE TESBİH ET:

40. Mü’ min Sûresi 55. Âyet-i Kerîme(474. Sayfa):
           "55. O halde sabret. Çünkü Allah’ın vaadi haktır. Hem günahından dolayı istiğfar et ve akşam sabah Rabbini hamdiyle tesbih et."

GÖKLERİN VE YERİN YARATILMASI, İNSANLARIN YARATILMASINDAN DAHA BÜYÜKTÜR. FAKAT İNSANLARIN ÇOĞU BİLMEZLER:
           40. Mü’min Sûresi 57. Âyet-i Kerîme(474. Sayfa):
           "57. Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyüktür. Fakat insanların çoğu bilmezler."

RABBİNİZ: «BANA YALVARIN, DUA EDİN Kİ SİZE KARŞILIK VEREYİM. ÇÜNKÜ BANA İBADET ETMEKTEN KİBİRLENİP YÜZ ÇEVİRENLER YARIN HORLANMIŞ OLARAK CEHENNEME GİRECEKLERDİR.» BUYURDU:
           40. Mü’min Sûresi 60. Âyet-i Kerîme(475. Sayfa):
           "60. Halbuki Rabbiniz: «Bana yalvarın, dua edin ki size karşılık vereyim. Çünkü bana ibadet etmekten kibirlenip yüz çevirenler yarın horlanmış olarak cehenneme gireceklerdir.» buyurdu."

ALLAH BİR ŞEY YAPMAK İSTEYİNCE ONA SEDECE “OL” DER. O ŞEY HEMEN OLUVERİR(YARATILIR):
           40. Mü’min Sûresi 68. Âyet-i Kerîme(476. Sayfa):
           “68. O, hem yaşatır, hem öldürür. O, bir şey yapmak isteyince ona sadece «ol!» der, o şey de hemen oluverir.”

ANDOLSUN Kİ BİZ SENİN ÖNÜNDEN NİCE PEYGAMBER'LER GÖNDERMİŞİZDİR. ONLARDAN KİMİNİ SANA ANLATMIŞIZ, KİMİNİ DE ANLATMAMIŞIZDIR:

HİÇBİR PEYGAMBER, ALLAH'IN İZNİ OLMAKSIZIN BİR MÛCİZE GETİREMEZ:

40. Mü’min Sûresi 78. Âyet-i Kerîme(477. Sayfa):
           "78. Andolsun ki biz senin önünden nice peygamberler göndermişizdir. Onlardan kimini sana anlatmışız, kimini de anlatmamışızdır. Hiçbir peygamber, Allah’ın izni olmaksızın bir mucize getiremez. Allah’ın emri gelince de hak yerine getirilir. Batıl bir dava peşinde koşanlar, işte bu noktada hüsrana uğrarlar."

Yeryüzüne, Muhammed Aleyhisselâm'dan önce nice Peygamber'ler gelmiştir. Bunların bir kısmı Kur'ân-ı Kerîm'de anlatılmış; bir kısmı da anlatılmamıştır. bunların sayılarını ancak Allah bilir.

Saygılarımla. 15.09.2023 11:23

ÖNEMLİ NOT:           

NOT(1): KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:

1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
            2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.           

BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

NOT(2):  KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE(www.koseyazilarinayorumlar.com), TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!
« Son Düzenleme: Ekim 10, 2023, 08:06:52 ÖS Gönderen: is »