Gönderen Konu: 72.Cin/19-20-21-23-26-27- CİN SÛRESİ  (Okunma sayısı 5386 defa)

is

• Administrator
  • Sr. Member
72.Cin/19-20-21-23-26-27- CİN SÛRESİ
« : Eylül 21, 2023, 12:02:17 ÖÖ »
-CİN SÛRESİ

ALLAH’IN KULU MUHAMMED KALKMIŞ ALLAH' A DUA EDERKEN, NEREDEYSE CİNLER MUHAMMED' İN ETRAFINDA KEÇE GİBİ BİRBİRLERİNE GEÇECEKLERDİ:
           72. Cin Sûresi 19. Âyet- i Kerîme(574. Sayfa):
           "19. Allah’ın kulu (Hz. Peygamber) kalkmış O’na dua ederken, neredeyse (cinler) onun etrafında keçe gibi birbirlerine geçeceklerdi."

EY MUHAMMED CİNLERE DE Kİ: «BEN ANCAK RABBİME DUA EDER VE ALLAH' A HİÇBİR ŞEYİ ORTAK KOŞMAM»:
           72. Cin Sûresi 20. Âyet- i Kerîme(574. Sayfa):
           "20. De ki: «Ben ancak Rabbime dua eder ve O’na hiçbir şeyi ortak koşmam»"

EY MUHAMMED CİNLERE DE Kİ, «HABERİNİZ OLSUN, BEN SİZE KENDİLİĞİMDEN NE BİR ZARAR VEREBİLİRİM, NE DE BİR YOL GÖSTEREBİLİRİM:
           72. Cin Sûresi 21. Âyet- i Kerîme(574. Sayfa):
           "21. De ki, «Haberiniz olsun, ben size kendiliğimden ne bir zarar verebilirim, ne de bir yol gösterebilirim.»"

MUHAMMED CİNLERE:
"BENİM YAPABİLECEĞİM SADECE ALLAH’ TAN SİZE DUYURU YAPMAK VE O’ NUN ELÇİLİK GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRMEKTİR." DEDİ:

72. Cin Sûresi 23. Âyet- i Kerîme(574. Sayfa):
           “23. «Benim yapabileceğim, sadece Allah’tan size duyuru yapmak ve O’nun elçilik görevlerini yerine getirmektir.» Artık kim Allah’a ve onun elçisine baş kaldırırsa, ona içinde ebedi kalacakları cehennem ateşi vardır.”

ALLAH BÜTÜN GAYBI BİLİR. FAKAT GAYBINI HİÇ KİMSEYE AÇMAZ. ANCAK SEÇTİĞİ ELÇİYE AÇAR. ÇÜNKÜ ONUN ÖNÜNDEN VE ARDINDAN GÖZETLEYİCİLER SALAR:
           72. Cin Sûresi (26.- 27.) Âyet- i Kerîmeler(574. Sayfa):
           "26. O bütün gaybı bilir. Fakat gaybını hiç kimseye açmaz."
           "27. Ancak seçtiği elçiye açar. Çünkü onun önünden ve ardından gözetleyiciler salar."

Saygılarımla. 20.09.2023 23:59

ÖNEMLİ NOT:           

NOT(1): KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:

1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
            2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.           

BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

NOT(2):  KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE(www.koseyazilarinayorumlar.com), TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!
« Son Düzenleme: Ekim 11, 2023, 11:11:18 ÖS Gönderen: is »