Gönderen Konu: 26.Şuarâ/(61-66)-115-MUSA (A.S.)'A VERİLEN MÛCİZE BEN ANCAK APAÇIK BİRUYARICIYIM  (Okunma sayısı 5665 defa)

is

• Administrator
  • Sr. Member
-MUSA ALEYHİSSELÂM' A VERİLEN MÛCİZE
-BEN ANCAK APAÇIK BİR UYARICIYIM

MUSA ALEYHİSSELÂM' A VERİLEN MÛCİZE:
MUSA' YA  «VUR ASÂN İLE DENİZE» DİYE VAHYETTİK; VURUNCA BİR İNFİLAK ETTİ, HER BÖLÜK KOCA BİR DAĞ GİBİ OLUVERDİ, MUSA VE BERABERİNDEKİLERİN HEPSİNİ KURTARDIK, SONRA DA ÖTEKİLERİ SUDA BOĞDUK:

26. Şuarâ Sûresi (61.- 66.) Âyet- i Kerîmeler(371. Sayfa):
           "61. İki topluluk birbirini görünce, Musa’nın adamları «Eyvah, yakalandık! dediler."
           "62. Musa: «Hayır, aslâ! dedi, Rabbim şüphesiz benimledir, bana yolunu gösterecektir.»"
           "63. Bunun üzerine Musa’ya «Vur asân ile denize» diye vahyettik; vurunca bir infilak etti, her bölük koca bir dağ gibi oluverdi,"
           "64. Ötekilerini de buraya yanaştırıvermiştik."
           "65. Musa ve beraberindekilerin hepsini kurtardık,"
           "66. Sonra da ötekileri suda boğduk."

Musa Aleyhisselâm' a verilen en büyük MÛCİZElerden biri de, "denizi âsâsı ile yarması, İsrailoğullarını karşıya geçirmesi sonrasında, Firavun ve ordusunun suda boğulması" dır.

BEN ANCAK APAÇIK BİR UYARICIYIM:
           26. Şuarâ Sûresi 115. Âyet- i Kerîme(373. Sayfa):
           “115. «Ben ancak apaçık bir uyarıcıyım.»”

Nuh Aleyhisselâm, kendisinin apaçık bir uyarıcı olduğunu ifade etmek suretiyle, kendilerinin, sözlerine itaat etmelerini, aksi takdirde yapacak herhangi bir yaptırımı olmadığını bildirmektedir. Düşünenler için ibret vardır. Zira Allah, Peygamber' lerinden, hiç kimseyi zorla İslâm’ a çağırmalarını istememiştir. Kullarından insanları zorla İslâm’ a davet etmelerini istemesi ise asla söz konusu olamaz. Peygamber’ ine vermediği yetkiyi, kullarına hiçbir zaman vermemektedir. Bundan daha açık bir Âyet olabilir mi?

Saygılarımla. 05.09.2023 11:21
« Son Düzenleme: Kasım 06, 2023, 12:39:59 ÖS Gönderen: is »