Gönderen Konu: 61.Saff/1-2-3-4-6- GÖKLERDEKİLERİN VE YERDEKİLERİN HEPSİ ALLAH’ I TESBİH EDER  (Okunma sayısı 5322 defa)

is

• Administrator
  • Sr. Member
-GÖKLERDEKİLERİN VE YERDEKİLERİN HEPSİ ALLAH’ I TESBİH EDER
-YAPMAYACAĞINIZ ŞEYİ SÖYLEMEYİN
-ALLAH KENDİ YOLUNDA SAVAŞANLARI SEVER

GÖKLERDEKİLERİN VE YERDEKİLERİN HEPSİ ALLAH’ I TESBİH EDER:
           61. Saff Sûresi 1. Âyet- i Kerîme(552. Sayfa):
           “1. Göklerdekilerin ve yerdekilerin hepsi Allah’ı tesbih eder. O, üstündür, hikmet sahibidir.”

YAPMAYACAĞINIZ ŞEYİ SÖYLEMEYİN:

YAPMAYACAĞINIZ ŞEYİ SÖYLEMENİZ, ALLAH YANINDA ŞİDDETLİ BİR BUĞZA SEBEP OLUR:

61. Saff Sûresi (2.- 3.) Âyet- i Kerîmeler(552. Sayfa):
           “2. Ey iman edenler! Yapmayacağınız şeyi niçin söylüyorsunuz?”   
           “3. Yapmayacağınızı söylemeniz, Allah yanında şiddetli bir buğza sebeb olur.”

ALLAH KENDİ YOLUNDA SAVAŞANLARI SEVER:
           61. Saff Sûresi 4. Âyet- i Kerîme(552. Sayfa):
           "4. Allah, kendi yolunda kenetlenmiş bir duvar gibi saf bağlayarak savaşanları sever."

MERYEM OĞLU İSA: «EY İSRAİLOĞULLARI! BEN SİZE ALLAH’IN ELÇİSİYİM. BENDEN ÖNCE GELEN TEVRAT’I DOĞRULAYICI VE BENDEN SONRA GELECEK AHMED ADINDA BİR PEYGAMBERİ MÜJDELEYİCİ OLARAK (GELDİM).» DEMİŞTİ:
           61. Saff Sûresi 6. Âyet- i Kerîme(553. Sayfa):
           “6. Meryem oğlu İsa da: «Ey İsrailoğulları! Ben size Allah’ın elçisiyim. Benden önce gelen Tevrat’ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek Ahmed adında bir peygamberi müjdeleyici olarak (geldim).» demişti. Fakat onlara apaçık delillerle gelince «Bu, apaçık bir büyüdür.» dediler.”

İsa Aleyhisselâm' ın doğumundan 610 sene sonra indirilmeye başlanan Kur' ân- ı Kerîm' in, Muhammed Aleyhisselâm' a verildiğinin ve Peygamber oluşunun bilgisi, Allah tarafından bir MÛCİZE olarak İsa Aleyhisselâm' a bildirilmiş olup; İsa Aleyhisselâm' a verilen PEYGAMBERLİK MÛCİZESİ’ dir.

Saygılarımla. 19.09.2023 22:33

ÖNEMLİ NOT:           

NOT(1): KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:

1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
            2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.           

BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

NOT(2):  KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE(www.koseyazilarinayorumlar.com), TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!
« Son Düzenleme: Ekim 11, 2023, 10:08:15 ÖS Gönderen: is »