Gönderen Konu: 27.Neml/10-11-12-16- MUSA ALEYHİSSELÂMIN MÛCİZELERİ  (Okunma sayısı 5098 defa)

is

• Administrator
  • Sr. Member
27.Neml/10-11-12-16- MUSA ALEYHİSSELÂMIN MÛCİZELERİ
« : Eylül 06, 2023, 08:51:05 ÖÖ »
-MUSA ALEYHİSSELÂMIN MÛCİZELERİ
-ALLAH, PEYGAMBER' LER BENİM HUZURUNDAYKEN KORKMAZLAR" DEDİ
-HAKSIZLIK YAPAN KİMSE, SONRAYAPTIĞI KÖTÜLÜĞÜ İYİLİĞE ÇEVİRİRSE, BİLSİN Kİ ALLAH ONA KARŞI DA ÇOK BAĞIŞLAYICI, ÇOK MERHAMETLİDİR
-DAVUT PEYGAMBER' E VÂRİS OLAN SÜLEYMAN PEYGAMBER

MUSA ALEYHİSSELÂMIN ÂSÂSINI ATTIĞINDA YILAN OLMASI, MUSA ALEYHİSSELÂM' A VERİLMİŞ BİR MÛCİZEDİR:

ALLAH, "EY MUSA! YILAN OLAN ÂSÂDAN KORKMA, PEYGAMBER' LER BENİM HUZURUNDAYKEN KORKMAZLAR" DEDİ:

27. Neml Sûresi 10. Âyet- i Kerîme(378. Sayfa):
           "10. «Asânı at!» (Asâyı atıp) onu yılan gibi deprenir görünce dönüp arkasına bakmadan kaçtı. (Dedik ki): «Ey Musa korkma! Çünkü benim huzurumda peygamberler korkmaz.»"

HAKSIZLIK YAPAN KİMSE, SONRAYAPTIĞI KÖTÜLÜĞÜ İYİLİĞE ÇEVİRİRSE, BİLSİN Kİ ALLAH ONA KARŞI DA ÇOK BAĞIŞLAYICI, ÇOK MERHAMETLİDİR:
           27. Neml Sûresi 11. Âyet- i Kerîme(378. Sayfa):
           "11. «Ancak, kim haksızlık yapar, sonra yaptığı kötülüğü iyiliğe çevirirse, bilsin ki ben (ona karşı da) çok bağışlayıcıyım, çok merhamet sahibiyim.»"

MUSA ALEYHİSSELÂM' IN ELİNİ KOYNUNA SOKUP ÇIKARDIĞINDA KUSURSUZ BEMBEYAZ OLMASI, GÖSTERDİĞİ MÛCİZELERİNDENDİR:
           27. Neml Sûresi 12. Âyet- i Kerîme(378. Sayfa):
           "12. «Elini koynuna sok; kusursuz bembeyaz çıkacaktır. Dokuz mucize ile Firavun ve kavmine (git), çünkü onlar yoldan çıkmış bir kavim olmuşlardır.»"

DAVUT PEYGAMBER' E VÂRİS OLAN SÜLEYMAN PEYGAMBER:
"EY İNSANLAR! BİZE KUŞ DİLİ ÖĞRETİLDİ VE BİZE HER ŞEYDEN NASİP VERİLDİ. DOĞRUSU BU APAÇIK BİR LÜTUFTUR" DEDİ:

27. Neml Sûresi 16. Âyet- i Kerîme(379. Sayfa):
           "16. Süleyman Davud’a varis olup dedi ki: «Ey insanlar! Bize kuş dili öğretildi ve bize her şeyden (nasip) verildi. Doğrusu bu apaçık bir lütuftur.»"

Saygılarımla. 06.09.2023 08:51
« Son Düzenleme: Ekim 10, 2023, 12:16:55 ÖÖ Gönderen: is »