Köşe Yazılarına Yorumlar

Köşe Yazıları => Korkularımız => Konuyu başlatan: is - Mart 17, 2013, 08:25:23 ÖS

Başlık: BALKONLAR VE TEHLİKELERİ
Gönderen: is - Mart 17, 2013, 08:25:23 ÖS
BALKONLAR VE TEHLİKELERİ

           Sayın okuyucularımız, sizlere “KORKULARIMIZ”  başlığı altında yazdıklarım genel olarak içimizi yakan, “keşke olmasaydı” dediğimiz, yol açtıkları facialarda genellikle can kaybı yaşanan, ölümlü kazalardır. Bunların olmaması için alınması gerekli tedbirleri, birer birer sıralamaktayız. Bu tedbirler herkesin görebileceği, ancak bazı kimselerin aklına gelmeyen püf noktaları olarak değerlendirilmelidir. Bu tedbirler göz önüne serildikten sonra,”evet, kaza geliyorum demiş” deriz. Bu sözlerin hiç sarf edilmemesi için, tedbirlerin, yetkililer tarafından zamanında alınmaları, uyarılarımızın geciktirilmeden dikkate alınması temennilerimi iletirim. İletmekten öte, bu tür can kayıpları tüm insanlarımızı üzmekte; sebep olanlara her yetkilinin cezai yaptırımları, genellikle, ulaşmaktadır. Ancak kazalar sonucu mal ve can kayıpları ne yazık ki, geri getirilememektedir.

           Tedbirsizliklere son verilmesi, kazalara sebep olunmaması, her vatandaşın(Müteahhit, Mühendis, Ustabaşı, Usta, İşçi, İmza ve Yetki Sahibi Amirler, Görevli Fen Heyetinden Mühendisler ve Memurlar, Ruhsat Verenler, Tüm Etkili ve Yetkili, Görev Sahibi Kimselerin) asli görevlerindendir.   

           Bugün acı bir balkon kazası haberini, televizyonlardan seyrettik. Tüm aile, akraba, yakınlarına ve tüm meslektaşlarına baş sağlığı dileklerimizi iletirim. Allah(c.c.) bu tür kazalardan tüm insanları korusun.

           Televizyondaki görüntülere baktığımda, kanım dondu. Kopmuş mermer parçaları alttan kamera çekiminde de görülmekteydi. Mermer sütunlar üzerine, mermer bloklarının yapıştırılması ile meydana getirilmiş olan bu balkonların tamamının elden geçirilmesi; ön taraflarına paslanmaz çelik tutucu demir profillerin konulması gerekmektedir.

           LÜTFEN DİKKAT!

           YUKARIDA, TELEVİZYONLARDA GÖRDÜĞÜMÜ İFADE ETTİĞİM VE YANLIŞ USTALIK ÜRÜNÜ OLARAK YAPILMIŞ OLDUKLARINI TESPİT ETTİĞİM, BU BALKONLARDAKİ MERMERLERİN, ÖN KISIMLARININ DESTEKLENMEMESİ SONUCU, ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE, O BİNADAKİ ÇOĞU BALKON MERMERLERİNİN DE KIRILABİLECEĞİ, ÜZÜLEREK SÖYLEMEK GEREKİRSE, RAHMETLİK GÖZDE YILMAZ GİBİ BİRÇOK KİMSELERİN DE TEHLİKEYLE KARŞI KARŞIYA KALACAKLARI KAÇINILMAZDIR.

           BU İKAZIM, VATANDAŞLIK GÖREVİM OLDUĞU İÇİN, BU SATIRLARDA YÜKSEK SESLE BAĞIRIYOR VE YALVARIYORUM:

           -BU VE BUNUN GİBİ BİNALARDAKİ BALKONLARIN TAMAMININ ELDEN GEÇİRİLMESİ VE BALKON MERMERLERİNİN ÖNLERİNE KONULACAK PASLANMAZ ÇELİK BORULU KORKULUKLARLA DESTEKLENMESİ GEREKMEKTEDİR.


           İKAZ VATANDAŞLIK GÖREVİMDİ. YAPTIM. YARINDAN TEZİ YOK DİĞER BALKONLARIN DA ELDEN GEÇİRİLİP TAKVİYE EDİLMELERİ TEMENNİLERİMLE. 

           Saygılarımla… 17.03.2013 08:25

           ETİKETLER: Balkondan düşme, Balkon çökmeleri, Tehlike arzeden balkonlar, Sakat balkon demirleri, Sağlam balkonlar nasıl olmalı, Balkondan balkona geçme ve tehlikesi, Balkonların emniyeti, Tehlikeli balkonlar