Gönderen Konu: ALTIN KANATLI KUŞ  (Okunma sayısı 5965 defa)

is

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 473
ALTIN KANATLI KUŞ
« : Şubat 14, 2019, 06:37:32 ÖS »
ALTIN KANATLI KUŞ

   Çok eski zamanlarda kanatları altın gibi parlayan bir kuş varmış. Bu kuş çok iyiliksevermiş. Ancak her kuşun sevdiklerinin olduğu gibi, sevmeyenlerinin de olduğu da bilinmektedir. Bu kuşun da sevmeyenlerinin olabileceği düşünülebilir.

   Altın Kanatlı Kuş, dere kenarında dolaşırken, onu sevmeyen Ördek yanına gelerek onunla konuşmak istediğini söylemiş. Ancak niyeti pek de iyi değilmiş. Altın Kanatlı Kuş konuşurken, Ördek onu dereye itivermiş.

   Suya düşen Altın Kanatlı Kuş' un ıslanan kanatları nedeniyle çıkması mümkün değilmiş. Çırpınmış, çırpınmış, yardım istemiş. Ördek kötü niyetli olduğundan ve onu kıskandığı için yardım etmemiş. O sırada oradan geçmekte olan ve Altın Kanatlı Kuş' un boğulabileceğini gören iyi niyetli  Papağan  uçarak dere kenarına gelmiş. Altın Kanatlı Kuşu kurtarmak için hemen ağzına bir dal parçası alarak, kuşa uzatmış. Altın Kanatlı Kuş hemen gagası ile daldan tutunmuş. Papağan da onu çekerek derenin kenarına doğru çıkarmış. Altın Kanatlı Kuş, Papağan' a teşekkür etmiş.

   Burada görüldüğü gibi iyi niyetli papağanlaın olabileceği gibi, kötü niyetli ördeklerin de olabileceğini düşünebiliriz. Herkesin iyi niyetle, güzel işler başarabileceği bir gerçektir. Burada da Papağan iyi niyetle, zor durumda olan Altın Kanatlı Kuş' a yardım ederek güzel niyetini ortaya koymuş.

   Zorda kalmış kimselere yardım etmek hepimizin görevidir. Bu şekilde yaşantımızın güzelliklerle dolması söz konusudur. Yaşantımızı, zorda kalmışlara yardım ederek, güzelleştirelim. Kötü niyetlilerin eline hiçbir şeyin geçmeyeceğini onlara anlatalım.

           Yeni hikâyelerde görüşmek üzere, mutlu ve sağlıklı günler dileklerimle.

           Tüm okuyucu arkadaşlarına sevgilerim ve büyüklerime saygılarımla. 14.02.2019 19:53

 Ece Güneş
« Son Düzenleme: Aralık 19, 2023, 12:33:49 ÖS Gönderen: is »