Gönderen Konu: MUCİT SİTELERİNDE YORUMCULAR  (Okunma sayısı 17651 defa)

is

  • Ziyaretçi
MUCİT SİTELERİNDE YORUMCULAR
« : Mayıs 18, 2008, 08:34:24 ÖS »
MUCİT SİTELERİNDE YORUMCULAR

           Bilgi almak, bir şeyler öğrenmek, ya da güzel vakit geçirmek için, bir siteye giriyorsunuz. Konu ciddi bir konu olup; mucitler kendilerini, icatlarını, yaptıkları çalışmalarını takdim ediyorlar. Peki! Böyle bir siteye girdiğinizde görmek istediğiniz nedir? Kendisinin mucit olduğunu iddia eden/ icatları tescilli olan birçok insanın, yaptıkları yenilik getiren, kolaylıklar sağlayan icatlarını takdim ettikleri yer olan bu sitelerde, bu yenilikleri takip etmek değil midir?

           Siteye giriyorsunuz, bir saat okuyorsunuz, dişe dokunur bir haber bulamıyorsunuz. Dedi ki, dedim ki dedikoduları ile vakit geçirmiş oluyorsunuz. Bir de, hiçbir şey ortaya koymadığı halde, bolca tenkit yazıları gönderenler var ki, sormayınız gitsin. Bir şeyler yaptığını iddia edenlere, yaptıklarının olamayacağını, çalışmayacağını(kendileri bu işlerin profesörü ya!)  iddialarıyla sayfalar dolusu yazı ile doldurmuşlar. Dipsiz ambar, boş kiler. Yaz da yaz. Ceviz kabuğunu doldurmaz yazılar. Halbuki böyle faydalı işler için kurulmuş sitelerde, genel olarak ilmi gelişmelerin, yapılan/ yapılacak olan icatların tartışmaları, teknik yönleri ile ortaya konulması ve bir yerlere varmaya çalışılması gerekir. İşte böyle bir sitede yazılan yazılardan birine atfen yazdığım yorumumu aşağıya alıyorum:

10.09.2007- 14:16

Sayın Mucitler,

           Konuları lütfen ciddiyetle ele alınız. Çok fazla sulandırılmış bir site görüntüsü verildiği takdirde, bu siteyi takip edenlerin sayıları gittikçe azalacaktır. Yorumları okuduğumda, gerçekten üzülüyorum. Mucitlik gibi bir konuda bu kadar boş; bu kadar lüzumsuz yazı yazan, lüzumsuz çekişmelere giren insanların gayelerinin ne olabileceğini düşünemiyorum bile. İşiniz yoksa ve sitelerin ciddi konularını sulandırmak istiyorsanız; lüzumsuz konu ve yazılarla, hiçbir işe yaramayan mevzularla zaman geçirten, belki on binlerce site mevcut. Gidiniz o sitelerde vakit öldürünüz.

           Lütfen ciddi bir konu olan İCATLAR ile dalga geçmek üzere siteye üye olunmasın; yorum yazılmasın. Lütfen ciddi konuları sulandırıp; birçok insanın alacağı teknik bilgileri engeller pozisyonuna düşmeyelim. Site yöneticileri tarafından uyarılmaları/ engellenmeleri temennisiyle.

           Saygılarımla... 18.07.2008
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2011, 08:49:37 ÖS Gönderen: is »