Gönderen Konu: HAZRETİ MUHAMMED KUR' ÂN- I KERÎM' İ KENDİ YAZDI İDDİASI  (Okunma sayısı 5878 defa)

is

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 473
HAZRETİ MUHAMMED KUR' ÂN- I KERÎM' İ KENDİ YAZDI İDDİASI
« : Ağustos 15, 2020, 02:32:07 ÖS »
HAZRETİ MUHAMMED KUR' ÂN- I KERÎM' İ KENDİ YAZDI İDDİASI

           Ebu Süfyan' ın karısı Hint' in ifadesiyle:

           "Ümmî bir insan, Hira Dağı' na çıkıyor. Dünyanın en güzel şiirleri ile dönüyor." diyor. Âyet- i Kerîme' de bildirildiği üzere:

           RESULULLAH, KUR’ AN GELMEDEN ÖNCE, NE BİR YAZI OKUR, NE DE ELİYLE YAZABİLİRDİ:
           29. Ankebût Sûresi 48. Âyet- i Kerîme(403. Sayfa):
           “48. Sen bundan önce, ne bir yazı okur, ne de elinle onu yazardın. Öyle olsaydı, batıla uyanlar kuşku duyarlardı.”
demek suretiyle, Muhammed Aleyhisselâm' ın okuma yazmasının olmadığı, bu Âyet ile sabittir.

           Ey akıl sahibi! Akletmez misin ki, okuma yazması olmayan bir insan binlerce sene öncesi Peygamber hayatları ile ilgili nice bilgiler veriyor.

           "Hira Dağı' ndaki mağaradan başka yere gitmeyen, ümmî bir insan(okuma yazması olmayan bir insan), bu bilgileri nereden alıyor"  diye kendine sorsan; cevabını bulacaksın. Ancak sormuyorsun. Sorsan mantığının sana söyleyeceği:

           -Gerçekten okuma yazması olmayan bir kimsenin vereceği bilgiler değildir bunlar; diyebileceksin. Ancak mantığının söyleyeceği sözleri bastırarak, enaniyetinin izinden giderek, inkâr yoluna sapıyorsun. Kalbinin mühürlü olduğunun ispatı değil midir bu? Sorsan, yine kendin cevap vereceksin:

           -Okur- yazar olmayan bir insan, dağ başında böyle güzel Âyet' leri getirip, ortaya koyamaz; diyebilmelisin.

           - Bu bilgileri ancak Allah' ın izni ile, Cebrail Aleyhisselâm verebilir. Zira başka yolu yok. Hira Dağı' nda bu bilgileri verebilecek kim olabilir? Aklın alacağı bir iş değil. Ancak Allah(c.c.) bu bilgileri Melek Cebrail(a.s.) vasıtasıyla verebilir; diyeceksin. Kör ego' n sana bu gerçeği söyletmiyor. Yetiştiğin muhitten edindiğin yanlış bilgiler, senin gözünün kör olmasına sebep olmakla birlikte, mantığının yitmesine de sebep olmuş olabilir mi? Olmadığını ümit ederek, yeniden bu konuyu düşününüz lütfen!

           "Aklın yolu bir" diyemiyorsun, olmadık yan yollara kaçıyorsun. Ancak bir taraftan nefsin,  ruhunun sesini dinlemeye meyilli. Zira bir bedende bulunan nefis ile ruh daima karşı karşıya gelmekte; nefis yanlışlarda dolaşmayı, ruh doğrularda dolaşmayı istemektedir. Ruhun nefis üzerine yaptığı baskıya, mutasavvıflar(tasavvuf ehli olanlar) "VİCDAN AZABI" demektedirler. Ruh, insan bedeninde, daima doğruyu, güzeli, hak olanı söylemek üzere insanları yönlendirir.  Bilindiği üzere Kur' an' da ruh, "insan bedenine üfürülmüştür" ifadesi ile belirtilmektedir. Öldükten sonra nefis toprağa karışmakta, ölümle birlikte ruh, Allah katına yükselmektedir. Ruh, doğruyu dinlemek istiyor. Sor kendine ve bul cevabını.

           Bu insan, Hira Dağı' nda bir mağarada bu bilgileri nereden alır?  Allah(c.c.) Peygamberi Muhammed' e istediği bilgiyi verebilecek tek Mutlak Güç' tür. Peygamberi Hazreti Muhammed Mustafa(s.a.v.)'  dir. Başka söze gerek var mıdır? Peygamberine Cebrâil vasıtasıyla gönderdiği Âyet- i Kerîme' ler dünya durdukça duracak bilgilerdir. Bunu Allah Kur' an' da belirtmiş:

           KUR’ ÂN- I KERÎM’ İ ALLAH KORUMAKTADIR:
           15. Hicr Sûresi 9. Âyet- i Kerîme(263. Sayfa):
           " Hiç şüphe yok ki, Kur’ân’ı biz indirdik, elbette onu yine biz koruyacağız." "O' nu indiren Biz' iz; koruyan da Biz' iz" demiştir. Kur' an, tüm zamanlarda hükmü geçmeyecek, kıyamete kadar korunacak bir Kutsal Kitap olarak indirilmiştir.

           ALLAH KUR’ AN’ DA HER TÜRLÜ MESELDEN ÖRNEK GETİRMİŞTİR:
           30. Rûm Sûresi 58. Âyet- i Kerîme(411. Sayfa):
           “58. Andolsun ki, biz insanlar için bu Kur’ân’da her türlü meselden örnekler getirdik. Yemin ederim ki, sen onlara başka bir âyet de getirsen o kâfirler yine: «Siz yalancılardan (uydurduğunuz sözü Allah’a nispet edenlerden) başkası değilsiniz.» diyeceklerdir.” demek suretiyle, hiç bir şeyi noksan bırakmadığını belirtmiştir.

           Her konuda, Peygamber' ine bilgileri kendisinin verdiğinin ispatı değil midir? Başka söze gerek yok. Kur' an Allah tarafından gönderilmiş, Kutsal Kitab' ımız olup; tüm insanlığa indirilmiştir. İman edenler için bir rehber' dir.

           Saygılarımla. 15.08.2020 14:37
« Son Düzenleme: Eylül 22, 2021, 08:54:50 ÖS Gönderen: is »