Gönderen Konu: KORONA VİRÜS(COVİD 19)  (Okunma sayısı 2250 defa)

is

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 471
KORONA VİRÜS(COVİD 19)
« : Eylül 21, 2020, 04:25:25 ÖS »
KORONA VİRÜS(COVİD 19)

           Korona virüs nedeniyle insanların evlerine kapanmaları, bizlere çok şey ifade etmesi gereken, ibretlik bir durumdur.

           İnsanın hiçbir malı mülkü işe yaramamakta, kullanılamayan değerler olarak kalmaktadır. Herkes eşitlenmiş, zengin ile fakirin şartları birbirinin aynı olmuştur. Korona salgını esnasında, kısıtlanan konularda, zenginliğin de işe yaramadığının görüntüsünü, her gören göz idrak edebilmektedir.

           İkazlara uymadan yaşayanların da, ibret olmak üzere, tekrar korona virüs belâsına bulaşmış olmaları nedeniyle, bu günlerde  tedbirlerin, virüsün bulaştığı ilk günlerdeki gibi, sıkılaştırılmasının gerektiği öne sürülür olmuştur.

           Alınan tedbirlerin "maske", "mesafe", "hijyen" olarak sloganlaştırılması tesadüf değildir. Bu kurallara uyanların korunabildiği; uymayanların ise, çevresine virüsü bulaştırmak suretiyle, tehlike saçtıkları birer gerçek görüntü olarak çevremizde kendini göstermektedir.

           Korona öncesinde insanlar yine grip olmaktaydılar. Ancak kovit 19' la birlikte, akciğerlerin iflasına neden olan, virüsün alveolleri tıkaması sonucu, nefes alamamanın, insanları ne kadar zora soktuğunun belirginleşmesi ile, tedbirler de, eskiden, grip olunan zamanlardakinden, çok daha fazla önem kazandı.

           Havaların soğuduğu zamanlarda, sokaklarda, caddelerde, maske takan kaç kişi görülürdü. Görülmezdi bile. Ancak korona sonrası öyle tahmin ediyorum ki, grip hastalığının gündeme geldiği günlerde, çok daha fazla olmak üzere, her zaman maskeli kimseleri fazlasıyla görmeye alışacağız, sanırım.

           Saygılarımla. 21.09.2020 16:01
« Son Düzenleme: Eylül 21, 2020, 04:26:34 ÖS Gönderen: is »