Gönderen Konu: KUR' AN YAHUDİLERİN DE KİTABI- İHTİYAÇTAN FAZLASI İNFAK ET  (Okunma sayısı 860 defa)

is

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 464
KUR' AN  YAHUDİLER' İN DE KİTABIDIR

           KUR' AN  YAHUDİLER' İN DE KİTABIDIR:
           2. Bakara Sûresi 41. Âyet- i Kerîme(8. Sayfa):
           "41. Yanınızdakini (Tevrat’ ı) tasdik edici olarak indirdiğim (Kur’ ân)a iman edin, O’nu, inkâr edenlerin ilki siz olmayın, benim âyetlerimi birkaç paraya değişmeyin. Ancak benden korkun."

           İsrailoğullarına indirilen Tevrat' ı tasdik edici olarak indirilen Kur' an' a, İsrailoğulları' nın "iman etmeleri" istenmektedir.

           Allah' ın indirmiş olduğu Kutsal Kitaplarına inanmayan Müslüman, "İslâmiyeti kabul ettim" dese de, "gerçek Mü' min" olamamaktadır. Allah' ın indirdiği Kitap' lara(Tevrat’ a; Zebur’ a; İncil’ e; Kur' an' a), tüm Peygamberlerine(Musa’ ya; Davut’ a; İsa’ ya; Muhammed' e) iman etmesi gerekir. Zira Allah Bir' dir. Yahudi' lerin Allah' ı da, Hıristiyan' ların Allah' ı da, Müslüman' ların Allah' ı da, aynı Allah' tır.

           İnkâr etselerde, Allah, Ateist’ lerin de Allah’ ıdır.

           Allah, herkesin Allah' ıdır. Kabul etseler de, etmeseler de, Allah Vardır. Bir' dir. Tüm insanların ve tüm mevcûdâtın(yaratılmış olan her şeyin) da Allah' ıdır. Allah Âyet’ inde tüm Kureyş' lilere ve tüm mevcûdâta(tüm yaratılmış olanlara) sesleniyor:

           AND OLSUN SİZE ÖYLE BİR KİTAB İNDİRDİK Kİ, BÜTÜN ŞAN VE ŞEREFİNİZ ONDADIR. HÂLÂ AKILLANMAYACAK MISINIZ?
           21. Enbiyâ Sûresi 10. Âyet- i Kerîme(323. Sayfa):
           “10. (Ey Kureyş topluluğu!) And olsun, size öyle bir kitab indirdik ki, bütün şan ve şerefiniz ondadır. Hâlâ akıllanmayacak mısınız?”

           Ey insanlar aklınızı kullanmayacak mısınız? Tek olan Allah’ ın indirdiklerine tüm Müslüman’ lar, inandıkları gibi, iman da ederler.   

           Bu Âyet- i Kerîme' nin hükmüne tüm insanların uyması beklenir. Zira Allah tüm insanlara, son indirilen Kutsal Kitab olan Kur' an' a uymalarını istemektedir. İnsanların tamamı Bir olan Allah' ın sözüne kulak verseler neler olur:

           Öncelikle kurt ile kuzu aynı yerde gezerler; hiçbirine zarar gelmez.

           Tüm insanlar Tek Allah' ın kulluğunu kabul ettikleri için savaşlar biter.

           Dünya nimetleri insanlar arasında eşit şekilde paylaşılmaya başlanır.

           Açlıktan ölen insanların görülmeyeceği bir dünya, yaşanır bir dünya olur.

           İnsanlar, Kur' an Âyet' inde bildirildiği üzere:

           "İHTİYAÇTAN FAZLASINI İNFAK EDİN(NAFAKA OLARAK VERİN)..."
           2. Bakara Sûresi 219. Âyet- i Kerîme(35. Sayfa)
           “219- Ey Muhammed! Sana şarap ve kumardan soruyorlar. De ki: Bu ikisinde büyük bir günah, bir de insanlar için bazı menfaatler vardır. Fakat günahları, menfaatlerinden daha büyüktür. Yine sana neyi infak edeceklerini soruyorlar. De ki: İhtiyaçtan fazlasını infak edin. İşte böylece Allah, size âyetlerini açıklıyor. Umulur ki siz düşünürsünüz.”

           Toplumlar, bu Âyet' in hükmüne uydukları takdirde, fakirlik diye bir konu yeryüzünden kalkacaktır. Zira servetlerin ihtiyaçtan fazlası, tüm insanların ihtiyaçlarını karşılayabilecek derecede çoktur.

           Ancak, eşit şartlarda çalışanlara dahi farklı ücretlerin verilmesinden tutunda, bazı kimselerin kazançlarının çok fazla, bazılarının kazançlarının ise çok az olması da söz konusudur. Bu durumun yok edilmesi için Âyet hükmünün uygulanması yeterlidir.

           İnsanların kazançlarının, ihtiyaçlarından fazla olan kısmının, bu Âyet hükmü ile, çalışamayan, hastalıklı, yaşlı kimselerin geçimlerini de temin edebilecek olması, sosyal adaletin tecellî etmesi açısından çok önemlidir. Bu Âyet hükmünün İsl'am toplumlarında % 100 uygulanabilir olması durumunda, hiç kimse evsiz- barksız ve ihtiyaç sahibi olarak kalmayacak, herkesin refahı bu sâyede sağlanmış olacaktır. Bu kuralla birlikte, bu tür çalışma kabiliyeti olmayan insanlar, inanmış insanların zekât/ sadaka/ fitreleriyle yaşantılarını devam ettirme şansını yakalayabileceklerdir. Neticede:

           Fakirlik, dünyanın konuştuğu konular arasından, ebediyen(sonsuza kadar) çıkacaktır.

           İnsanların mutluluklarına katkı sağlayanların çoğalması, yeryüzünün huzur ve refah ile dolması dileklerimle.

           Saygılarımla. 26.06.2021 21:48

ÖNEMLİ NOT:

1-) KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:


           1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
           2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.

           BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

2-) KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE(www.koseyazilarinayorumlar.com), TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!


« Son Düzenleme: Mart 19, 2023, 10:01:39 ÖÖ Gönderen: is »