Gönderen Konu: ONLARA TÂBÎ OLMADIKÇA SENDEN HOŞNUD OLMAZLAR  (Okunma sayısı 873 defa)

is

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 464
ONLARA TÂBÎ OLMADIKÇA SENDEN HOŞNUD OLMAZLAR
« : Haziran 27, 2021, 12:25:01 ÖS »
ONLARA TÂBÎ OLMADIKÇA SENDEN HOŞNUD OLMAZLAR

           ONLARA TÂBÎ OLMADIKÇA NE YAHUDİLER, NE DE HIRİSTİYANLAR SENDEN ASLA HOŞNUD VE RÂZI OLMAZLAR. BU NEDENLE ONLARIN ARZU VE HEVESLERİNE UYMAYINIZ:
           2. Bakara Sûresi 120. Âyet- i Kerîme(20. Sayfa):
           "120. Sen onların milletlerine tabi olmadıkça ne yahudiler, ne de hıristiyanlar senden asla hoşnud ve razı olmayacaklar. De ki, gerçekten de Allah’ın hidayeti, hidayetin ta kendisidir. Şânım hakkı için, sana vahiyle gelen bu kadar bilgiden sonra, kalkıp da onların arzu ve heveslerine uyacak olursan, sana Allah’dan ne bir dost bulunur, ne de bir yardımcı."

           Dinlerin temelinde Allah inancı olduğundan, insanların diğer dinlerden olan insanlara da iyilikle mukabele etmeleri esas olmakla birlikte, Yahudilerin ve Hristiyanların, Müslümanlara karşı tavırlarının olumsuzluğunu Allah(c.c.) bu Âyet’ i ile 1400 küsur sene öncesinden tescil etmektedir.
 
           Müslümanlar bütün insanları sevseler de, Yahudiler ve Hristiyanlar Müslüman' ları sevemezler. Tescil eden Allah' tır. Bu emre dikkat edilmesi gerekir. Bu uyarı MÛCİZE değildir de, nedir? Allah sonsuz geleceği ve sonsuz geçmişi bir anda ihata edebilen Mutlak Varlık' tır. Bu nedenle gelecekten bir haber olarak, bu Âyet, MÛCİZE hükmünde bir Âyet' tir. Bu ikazlara rağmen, geldiğimiz noktada durumumuza bakar mısınız? Aklediniz lütfen! Ne halde ilişkilerimiz düşününüz. Âyet gerçek bir MÛCİZE.

           Zamanımızda gündeme getirilen İslâmafobi(İslâm korkusu)’ nun ne kadar yanlış olduğu; Âyet ile bildirildiği şekli ile, Müslüman’ lardan korkulması değil, Müslüman' ların Yahudi ve Hıristiyan’ lardan korkmaları gerektiğidir.

           Yahudi’ ler ve Hristiyan’ ların bu korku ile bağlılarını korkutacaklarını, Allah Kur’ ân- ı Kerîm’ inde “BİR MÛCİZE” olarak gündeme getirmiş olup; bunların ezelden beri İslâm düşmanlığı yapacaklarının MÛCİZEVÎ BİR DELİLİ olarak ortaya koymuştur.

           İslâm Âlemi istedikleri kadar Yahudi ve Hristiyan’ lara yakınlık gösterseler de; bunların dostluklarının olamayacağını, Allah bu Âyet’ inde tescil etmiştir. Bu konuda Allah’ ın bilgisinden daha üst düzey bilgisi olan bir kimse olabilir mi? Asla olamaz. O halde, Müslüman’ ların kendilerini Yahudi ve Hristiyan’ lara sevdirmeleri mümkün değildir. Ancak:

           İslâm’ a dâvet edilip, Müslüman olan Yahudi ve Hristiyanlar, mürted(Müslüman olmadığı halde Müslüman gibi görünen) olmadıkları sürece, bu Âyet’ in muhatabı olmayacaklar; diğer milletlerden olanları da sevebileceklerdir.

           Tarih boyunca İslâm görünüp İslâm’ ın yıkılması için çalışan çok fazla, Yahudi ve Hristiyan’ ın yıkıcı faaliyetlerine bu dünya sahne olmuştur. Bizler Allah’ ın bu uyarısına kulak vermeli ve Müslüman olmadıkça bunların düşmanlıklarının bitmeyeceğini aklımızdan çıkarmamamız gerektiğini bilmeliyiz.

           Müslüman olan diğer dinlerden herkesin “Mü’ min’ ler ancak kardeştirler” Âyet’ i çerçevesinde, kardeşliklerini kabul etmek her Mü’min için farzdır. Zira:

           MÜ' MİNLER ANCAK KARDEŞTİRLER:
           49. Hucûrat Sûresi 10. Âyet- i Kerîme(517. Sayfa):
           “10. Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah’tan korkun ki rahmete eresiniz.”

           Ancak bu Âyet’ in ışığında devlet adamlarımızın, Yahudi ve Hristiyan’ ların Müslüman’ lara karşı düşmanca davranacaklarını, akıllarından çıkarmamaları gerektiğini bilmelidirler. Aralarına Müslüman’ ları almayacaklarına göre, onlarla her tür ticârî, iktisâdî, askerî ve siyasal konularda dikkatli davranarak; Allah’ ın 1400 sene öncesinden bildirdiği uyarısını, kulak arkası etmememiz gerekmektedir. Devlet adamlığının temelinde, Allah’ ın uyarılarını dinlemenin önemi, son derece büyüktür.

           Yahudi ve Hristiyanlarla her tür münasebetlerimizde, dikkatli olmak temennilerimle.

           Saygılarımla. 27.06.2021 12:26

ÖNEMLİ NOT:

1-) KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:


           1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
           2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.

           BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

2-) KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE(www.koseyazilarinayorumlar.com), TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!


« Son Düzenleme: Mart 19, 2023, 10:00:38 ÖÖ Gönderen: is »