Gönderen Konu: KUR' AN ÂYET' LERİ- ALLAH' IN DOST EDİNMEYİN DEDİKLERİ  (Okunma sayısı 6427 defa)

is

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 473
KUR' AN ÂYET' LERİ- ALLAH' IN DOST EDİNMEYİN DEDİKLERİ
« : Haziran 27, 2021, 02:21:06 ÖS »
           ALLAH' IN DOST EDİNMEYİN DEDİKLERİ

           "YAHUDİLERİ VE HIRİSTİYANLARI DOST EDİNMEYİN. ONLAR BİRBİRLERİNİN DOSTUDURLAR":
           5. Maide Sûresi 51. Âyet- i Kerîme(118. Sayfa):
           “51- Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.”

           Sizlere dost görünseler de dost olmayacaklarını Allah Âyet’ in hikmeti ile bildirmiştir. Burada hikmeti sonsuz Allah’ ın bilgisi, geçmişi ve geleceği de kapsadığından, Allah’ ın bu uyarısına kulak vermemiz gerekir.

           Dünyada ki tüm devletlere baktığımızda, Hıristiyanlarla Yahudilerin bir ve beraber hareket ettiklerini görürsünüz. Avrupa birliği yetkilileri, Avrupa Topluluğuna, 60 yıldan fazla zamandır, Müslüman olan Türkiye’ yi, almayacaklarını açıkça ifade etmişlerdir. Müslümanların üye olamayacaklarını, özellikle belirten batılı devlet adamlarına rağmen, Avrupa’ nın kapısında bekleyen devlet adamlarımızın bu Âyet- i Kerîme’ lerden haberleri yok mudur? Allah’ ın Kitab' ında bildirdiği hükümlere aynen riayet edebilseler, Kitab' a hürmetleri olsa, hiç kapılarında 60 yıldan fazla zamandır beklerler miydi?

           Saygılarımla. 10.07.2021 12:25
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2021, 12:59:44 ÖÖ Gönderen: is »