Gönderen Konu: MUSA ALEYHİSSELÂM' A ALLAH' IN VERDİĞİ MÛCİZE  (Okunma sayısı 520 defa)

is

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • İleti: 245
MUSA ALEYHİSSELÂM' A ALLAH' IN VERDİĞİ MÛCİZE
« : Ağustos 28, 2021, 05:54:26 ÖS »
DENİZİN YARILMASI, ALLAH' IN MUSA ALEYHİSSELÂM' A VERDİĞİ BİR MÛCİZEDİR:

           DENİZİN YARILMASI, ALLAH' IN MUSA ALEYHİSSELÂM' A VERDİĞİ BİR MÛCİZEDİR:
           2. Bakara Sûresi 50. Âyet- i Kerîme(9. Sayfa):
           "50. Hani bir zamanlar sizin için denizi yarıp, sizi kurtardık da Firavun’un adamlarını suda boğduk, siz de bakıp duruyordunuz."

         Bu MÛCİZE

(Allah' ın suyu yarıp, Musa Aleyhisselâm ve kavminin geçmelerinden sonra, Firavun' u, askerleriyle birlikte, suyu geçerken boğulmalarını sağlaması)

olmasaydı, Bugün İsrailoğulları diye bir kavim bulunmayacaktı. Firavun onları yok edecekti. Bu olayın Kur' ân- ı Kerîm' de bildirilmesi, Kur' ân' ın bir "MÛCİZE KUTSAL KİTAP" olduğunun delilidir. Başka bir delile ihtiyaç var mıdır?

           Kureyşlilerin, "Kur' ân- ı Kerîm' i Muhammed yazdı" demeleri, ne kadar akıl, mantık işidir. Takdir, okuyanlarındır. Düşününüz lütfen!

           RESULULLAH, KUR’ AN GELMEDEN ÖNCE, NE BİR YAZI OKUR, NE DE ELİYLE YAZABİLİRDİ:
           29. Ankebût Sûresi 48. Âyet- i Kerîme(403. Sayfa):
           “48. Sen bundan önce, ne bir yazı okur, ne de elinle onu yazardın. Öyle olsaydı, batıla uyanlar kuşku duyarlardı.”

           Muhammed(s.a.v.) bulunduğu yerden, hem de ümmî olduğu halde, binlerce sene öncesinde gerçekleşen bu MÛCİZELERi bildiren bir Kitap’ la Müşriklerin karşısına çıkmıştır. Âyet’ te bildirildiği üzere:

           “Sen bundan önce, ne bir yazı okur, ne de elinle onu yazardın.” demek suretiyle, her türlü sağa sola saptırmalara karşı, Allah insanlığı bu Âyet’ i ile bilgilendirmiştir. Bir kısım din adamları bu konuda, Âyet’ in ifadesini bir kenara bırakıp:

           “Ne de olsa Muhammed ticaret yapıyordu. Okuma yazması mutlaka vardır” demeleri, hiç kimse kusura bakmasın, Âyet’ e muhalefet etmenin değişik bir yolu olmaz mı? Âyet’ in devamında:

           “…Öyle olsaydı, batıla uyanlar kuşku duyarlardı.” diye bildirmesi, Muhammed Aleyhisselâm’ ın okur yazar olmadığının kuvvetlendirilmesi yönünden önemli bir cümledir. Bundan sonra da hâlâ “okur- yazardı” demek, Allah ile karşı karşıya gelmek olur ki, aklı başında herkes bunu takdir eder. Kabullenir.

           Allah tarafından gönderilen Kur' ân- ı Kerîm' in bildirdiği bu olaylar, birer MÛCİZE olarak, Muhammed(s.a.v.)' in Peygamberliği' nin ispatı anlamına gelir. Zira Allah Peygamberlerine MÛCİZE' ler verir.

           Kur' ân- ı Kerîm' in MÛCİZE Âyet' lerini, tüm okuyanların idrak edebilmeleri dileklerimle.     

           Saygılarımla. 28.08.2021 17:53

ÖNEMLİ NOT:

1-) KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:


           1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
           2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.

           BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

2-) KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE(www.koseyazilarinayorumlar.com), TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!


« Son Düzenleme: Eylül 22, 2021, 11:23:09 ÖS Gönderen: is »