Gönderen Konu: MUSA ALEYHİSSELÂM' A VERİLEN MÛCİZE  (Okunma sayısı 333 defa)

is

• Administrator
  • Full Member
MUSA ALEYHİSSELÂM' A VERİLEN MÛCİZE
« : Ağustos 28, 2021, 10:03:29 ÖS »
MUSA ALEYHİSSELÂM' A VERİLEN MÛCİZE

MUSA ALEYHİSSELÂM TAŞA ASASI İLE VURDUĞUNDA, TAŞTAN ON İKİ PINARIN FIŞKIRMASI:
           2. Bakara Sûresi 60. Âyet- i Kerîme(10. Sayfa):
           "60. Hani bir zamanlar Musa, kavmi için su istemişti, biz de «asanla taşa vur!» demiştik, bunun üzerine o taştan on iki pınar fışkırmıştı. Her kısım insan kendi su alacağı yeri bildi. Allah’ın rızkından yiyin ve için de bozgunculuk ve saldırganlık yaparak yeryüzünü fesada vermeyin."

Allah' ın Musa Aleyhisselâm' a verdiği MÛCİZE’ lerden biri de, asası ile taşa vurarak, taştan on iki pınarın fışkırmasını sağlamasıdır. Allah’ ın Peygamber’ lerine verdiği MÛCİZE’ ler o kadar çoktur ki, gören gözlere bu kadar MÛCİZE’ leri görmek mümkün olmadı ise, kendilerine gelip, düşüncelerinde hataların olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmez mi?

Allah’ ın bunca MÛCİZE’ lerini görmemiz için mantığımızı yoklamamız:

"Nerede hata yapıyorum ki, herkesin apaçık olarak gördüğü bu MÛCİZE’ leri ben neden göremiyorum" diyebilmeliyiz.

Allah' ın MÛCİZE' lerini gören gözlerin cümlemize nasib olması dileklerimle.

Saygılarımla. 28.08.2021 22:03

ÖNEMLİ NOT:

1-) KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:

1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
           2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.

BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

2-) KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE, TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!

« Son Düzenleme: Eylül 18, 2021, 12:37:46 ÖS Gönderen: is »