Gönderen Konu: ALLAH' IN, KİTAP VERİLENLERE UYULMAMASI İKAZI  (Okunma sayısı 789 defa)

is

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 464
ALLAH' IN, KİTAP VERİLENLERE UYULMAMASI İKAZI
« : Kasım 11, 2021, 10:53:09 ÖS »
ALLAH' IN, KİTAP VERİLENLERE UYULMAMASI İKAZI

           KİTAP VERİLENLERDEN HERHANGİ BİR GRUBA UYARSANIZ, İMANINIZDAN SONRA SİZİ DÖNDÜRÜP KÂFİR YAPARLAR:
           3. Âl- i İmran Sûresi 100. Âyet- i Kerîme(63. Sayfa):
           "100- Ey iman edenler! Kendilerine kitap verilenlerden herhangi bir gruba uyarsanız, imanınızdan sonra sizi döndürüp kâfir yaparlar."


           Kitap ehli olanlar, Yahudiler, Hıristiyanlar ve Zebur verilen Davut Aleyhisselâm bağlılarıdır. Kitap ehline uyulmaması, Allah' ın inanmış kullarına, kesin ikazıdır. Zira Allah, geçmişte kalan Kutsal Kitapları bozulduğu için, Kur' ân- ı Kerîm' i indirmiştir. Kitaplarının hükümleri, Peygamberleri, Musa' ya Davut' a ve İsa' ya indirildiği şekilleri ile kalmayıp, bozulmuş/ insanlar eliyle tahrif edilmiş olduğundan, Allah bu Kitap’ ları kaldırmış, bunların yerine, Kur' ân- ı Kerîm’ i indirmiştir.

           Bu nedenle Allah, Kitap verilenlere uyulmaması gerektiğini, uyulduğu takdirde, bozulmuş olan kitaplarının hükümlerine sizleri uyduracaklarını bildiği için, “…sizi döndürüp kâfir yaparlar” demek suretiyle karşı çıkmaktadır.

           Allah’ ın takdir edip; geçmişte kalan Kitap’ larının bozulduklarını bildiği için, Peygamberi Muhammed’ i uyarmakta; onların daha fazla İslâm’ a davetlerinin fayda vermeyeceğini bildiği ve Peygamber ne kadar gayret etse de İslâm’ a uymayacaklarını Âyet’ i ile tescillemiş ve yeni Kutsal Kitap olan Kur’ ân- ı Kerîm ile, bozulmuş olan toplumu aydınlatmak üzere, yeni Peygamberi Hazreti Muhammed’ i görevlendirmiştir.

           Kur' an- ı Kerîm' in hükümlerinin, Kıyamet' e kadar geçerli olduğunun, tüm insanlarca kabul edilmesi suretiyle, tüm insanların hidayete ermeleri dileklerimle.

           Saygılarımla. 11.11.2021 22:51

ÖNEMLİ NOT:

1-) KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:


           1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
           2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.

           BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

2-) KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE(www.koseyazilarinayorumlar.com), TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!