Gönderen Konu: KUR' AN ÂYET' LERİ- KUR' AN, TEVRAT VE İNCİL' İ DOĞRULAYAN BİR KİTAP' TIR  (Okunma sayısı 486 defa)

is

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • İleti: 235
KUR' AN, TEVRAT VE İNCİL' İ TASDİK EDİP, DOĞRULAYAN BİR KİTAP' TIR

           KUR' AN, KENDİSİNDEN ÖNCEKİ TEVRAT VE İNCİL' İ TASDİK EDİP DOĞRULAYAN BİR KİTAP' TIR:

           TEVRAT VE İNCİL’ İN TAHRİF EDİLMESİ:

           3. Âl- i İmran Sûresi (3.- 4.) Âyet- i Kerîmeler(51. Sayfa):
           “3- O, sana kendisinden öncekileri tasdik edip doğrulayan bu kitabı hak ile indirdi. Daha önce insanlara hidayet olarak Tevrat'ı ve İncil'i de yine O indirmişti.”
“4- Evet bu Furkan'ı da insanlara hidayet olarak O indirdi. Gerçek şu ki, Allah'ın Âyetlerini inkâr edenler için çetin bir azap vardır. Allah çok güçlüdür, intikamını alır.”


           “…Daha önce insanlara hidayet olarak Tevrat'ı ve İncil'i de yine O indirmişti” demek suretiyle, Tevrat ve İncil’ in, Kur’ an’ dan önce Kutsal Kitaplar olduğunun/ indirildikleri zamanda, hidayet rehberi olduklarının, kanıtı olmakla birlikte; Kur’ an- ı Kerîm’ in Âyet’ lerinin inkâr edilmesinin çetin azaba sebep olacağı belirtilmektedir. Bu Âyet, Tevrat ve İncil’ e inanan Yahudi ve Hristiyan’ ların da Kur’ an’ a inanmalarının açıkça ifade edilmesidir. Zira Kutsal Kitap’ ların tamamını indiren Bir ve Tek olan Allah’ tır.

           Burada tasdik edilmesi bildirilen Kitaplar, tahrif edilmeden önceki, Allah' ın Peygamberleri, Musa, Davut ve İsa Aleyhisselâm’ lara indirdiği, o zaman ki, gerçek Tevrat, gerçek Zebur ve gerçek İncil' in tasdik edilmesidir. Bu kitaplar Peygamber’ leri zamanında indirilip, iman edilen Kutsal Kitaplardır. Yoksa tahrif edilmiş olup; şu anda elde dolaşan Kitap' ların tasdik edilmesi değildir. Aksi takdirde, Allah "Bu Kitap' lara uyun" derdi. Kur' ân- ı Kerîm' i indirmezdi. Allah, her şeyi en doğru bilendir.

           Yahudi ve Hristiyanlar ile dîni konular, Peygamber’ imizin yaptığı şekli ile "monolog" şeklinde yapıldı; "diyalog" şeklinde yapılmadı. Zira Peygamber’ imiz İslâm’ ı tebliğ ederken, sadece “Alllah bir, ben O’ nun kulu ve Resûlü’ yüm” dedi. Karşılıklı diyalog yapmak suretiyle, Kur’ ân’ ı tebliğ etmeye kalkışmadı. Mektup yazdı, İslâm’ a davet etti. “Gelin İslâm' a girin" dedi. Zira “diyalog” muteber kişiler ile yapılan karşılıklı görüşüp konuşmadır. “Monolog” ise, bir kişinin karşı tarafa fikirlerini bildirmesidir.

           Peygamber’ imiz Hazreti Muhammed, Kitap ehline, kendisine inen Kur’ an- ı Kerîm’ i sadece tebliğ etmiştir. Allah Peygamber’ ine tebliğ görevi verdiğini, çoğu Âyet ile, zaman zaman hatırlatmış; “Senin görevin tebliğden ibarettir” demiştir.

           Hazreti Muhammed, “Sizlere inen Kitap’ larınız var onlara uyun” dememiştir. Kendisine indirilen Kur’ An’ a uymalarını istemiştir. Bunu da diyalog yoluyla değil; monolog(tek taraflı, bir kişinin konuşması) şeklinde tebliğ görevini yapmıştır.

           Allah’ ın indirdiği, son Kutsal Kitap, Kur’ an’ dır. Kur’ an’ ın ahlâkı ile ahlâklanmamız temennilerimle.

           Saygılarımla. 26.11.2021 23:43
« Son Düzenleme: Nisan 03, 2022, 01:25:08 ÖS Gönderen: is »