Gönderen Konu: KUR' AN' DA RECMETME YOKTUR  (Okunma sayısı 644 defa)

is

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • İleti: 248
KUR' AN' DA RECMETME YOKTUR
« : Aralık 02, 2021, 09:14:50 ÖS »
KUR' AN' DA RECM CEZASI YOKTUR

           ZİNA EDEN KADINLARI EVLERE HAPSEDİN:

           ZİNA EDEN KADINLARIN VE ERKEKLERİN HER İKİSİNE DE EZİYET EDİN:

           4. Nisâ Sûresi (15.- 17.) Âyet- i Kerîmeler(81. Sayfa):
           “15- Kadınlarınızdan zina edenlere karşı, içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar, şahitlik yaparlarsa, bu kadınları, ölüm alıp götürünceye kadar veya Allah onlara bir çıkış yolu açıncaya kadar evlerde hapsedin.”

           “16- Sizlerden zina edenlerin her ikisine de eziyet edin. Eğer onlar tevbe edip kendilerini ıslah ederlerse onlardan vazgeçin. Çünkü Allah tevbeleri kabul eden ve çok merhamet edendir.”

           “17- Ancak Allah'ın kabul etmesini vaad buyurduğu tevbe, o kimseler içindir ki, bilmeyerek günah işleyip hemen tevbe edenlerin tevbesidir. İşte Allah bunların tevbelerini kabul eder. Allah alîmdir hakîmdir. (Her şeyi bilendir, hikmet sahibidir).”


           15. 16. ve 17. Âyet’ lerde zina eden kadınlar için 4 şahit ile ispat gerekmektedir. Suçları sabit ise, ölünceye ya da Allah onlar için bir çıkış yolu gösterinceye kadar hapsedilmesi gerekir. Bu Âyet recm, taşlama v.s. cezaları öngörmemekte olup; Allah, onlara(zina eden kadın ve erkeğe), bir çıkış yolu açıncaya kadar, evlerinde hapsedilmelerini, bildirmektedir.

           Devamında zinakâr kadın ve erkeğe eziyet edin, derken eziyet mahiyeti bildirilmemiş, taşlayın v.s. denmemiş ve ilâve edilmiş; “…Eğer onlar tevbe edip kendilerini ıslah ederlerse onlardan vazgeçin...” denilmiştir. Bilmeyerek yapılan günahları, "...İşte Allah bunların tevbelerini kabul eder..." demek suretiyle, affedilmelerini bildirmiştir.

           Allah’ ın, haram kıldığı bu günahı işlemekten, tüm Mü’ minleri koruması dileklerimle.

           Saygılarımla. 02.12.2021 21:13

ÖNEMLİ NOT:

1-) KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:


           1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
           2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.

           BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

2-) KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE(www.koseyazilarinayorumlar.com), TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!