Gönderen Konu: 5.Maide/72- «ALLAH, MERYEM'İN OĞLU İSA MESİH'TİR» DİYENLER ELBETTE KÂFİRDİR  (Okunma sayısı 6808 defa)

is

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 473
-«ALLAH, MERYEM'İN OĞLU İSA MESİH'TİR» DİYENLER ELBETTE KÂFİRDİR
-«EY İSRAİLOĞULLARI, HEM BENİM, HEM DE SİZİN RABB'İNİZ OLAN ALLAH’A İBADET EDİN.»


           «ALLAH, MERYEM’İN OĞLU MESİH’TİR» DİYENLER ELBETTE KÂFİR OLMUŞLARDIR:

           MESİH ONLARA: «EY İSRAİLOĞULLARI, HEM BENİM, HEM DE SİZİN RABBİNİZ OLAN ALLAH’A İBADET EDİN. KİM ALLAH’A ORTAK KOŞARSA, ŞÜPHESİZ ALLAH ONA CENNETİ HARAM KILMIŞTIR VE ONUN VARACAĞI YER CEHENEMDİR. ZALİMLERİN YARDIMCILARI DA YOKTUR» DEMİŞTİ:

5. Maide Sûresi 72. Âyet-i Kerîme(121. Sayfa):
 “72. Andolsun, «Allah, Meryem’in oğlu Mesih’tir» diyenler elbette kâfir olmuşlardır. Oysa Mesih onlara: «Ey İsrailoğulları, hem benim, hem de sizin Rabbiniz olan Allah’a ibadet edin. Kim Allah’a ortak koşarsa, şüphesiz Allah ona cenneti haram kılmıştır ve onun varacağı yer cehenemdir. Zalimlerin yardımcıları da yoktur» demişti.”


           Bu Âyet’te Allah, çok açık olarak, “İsa Allah’ın oğlu’dur” diyenlere, “…elbette kâfir olmuşlardır…” demek suretiyle, yaptıkları yanlışı açıkça belirtmekte, Allah’ın Peygamber’i olan bir kula, Allah’lık yakıştırmalarına karşı tüm Hristiyanları ve diğerlerini(Hristiyan olmamakla birlikte, “İsa Allah’ın oğludur” diyenleri) uyarmaktadır. Bundan daha açık bir bildirim olamaz. Bu kadar açık bir şekilde insanları ancak Allah uyarır. Zira en doğruyu bilen Allah’tır. Allah sonsuz bilginin sahibi Tek Mutlak Varlık’tır.

           Allah Âyet’in devamında, İsa Aleyhisselâm Hristiyan âlemine tebliğini yaparken, “…hem benim, hem de sizin rabbiniz olan Allah’a ibadet edin…” demek suretiyle, kendisinin Allah’ı Rabb’i olarak tanıdığını belirtmektedir. Bu kadar açık bir şekilde, İsa Aleyhisselâm’ın İncil’in indiği sırada, bildirdiği bu Âyet’te belirtilen sözleri ile, Hristiyanları uyardığı halde, bugünlerde, hâlâ, “İsa Mesih Allah’ın oğlu’dur” diyenlerin, tahrif edilmiş İncil’in değiştirilmesi neticesi bu inanca dönmüşler ve bunun düzeltilmesi de, İncil’den sonra, Muhammed Aleyhisselâm’a gönderilen Kur’ân-ı Kerim Âyet’leri ile Allah tarafından yapılmıştır. Kur’ân-ı Kerim’in ALLAH’IN BİR MÛCİZESİ olduğunu açıkça bu âyet ortaya koymaktadır. Kur’an bir MÛCİZE Kutsal Kitap’tır.

           İsa Aleyhisselâm'ın Allah'ın Kulu ve Resulü olduğu hakikatine inanan kullardan olmak dileklerimle.

           Saygılarımla. 01.01.2022 14:57

ÖNEMLİ NOT:

           1-) KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:


           1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
           2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.

           BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

           2-) KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE(www.koseyazilarinayorumlar.com), TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!
« Son Düzenleme: Ekim 30, 2023, 12:25:38 ÖÖ Gönderen: is »