Gönderen Konu: 7.A'râf/187-188-204- KIYAMET' İN KOPMA VAKTİNİN BİLGİSİ ALLAH KATINDADIR  (Okunma sayısı 4602 defa)

is

• Administrator
  • Sr. Member
KIYAMET' İN KOPMA VAKTİNİN BİLGİSİ ALLAH KATINDADIR
BEN İMAN EDECEK BİR KAVME MÜJDE VEREN VE UYARAN BİR PEYGAMBERDEN BAŞKA BİRİ DEĞİLİM
KUR' AN OKUNDUĞU ZAMAN, HEMEN SUSUP ONU DİNLEYİN, UMULUR Kİ RAHMETE NAİL OLURSUNUZ

KIYAMET' İN KOPMA VAKTİNİN BİLGİSİ ALLAH KATINDADIR. FAKAT İNSANLARIN ÇOĞU BUNU BİLMEZLER:
           7. A’ râf Sûresi 187. Âyet- i Kerîme(175. Sayfa):
           "187. Sana, ne zaman kopacak diye kıyamet vaktini soruyorlar. De ki; onun bilgisi yalnızca Rabbimin katındadır. Onu tam vaktinde koparacak olan O’ndan başkası değildir. Onun ağırlığına göklerde ve yerde dayanacak bir kimse yoktur. O size ansızın gelecektir. Sanki sen onu çok iyi biliyormuşsun gibi sana soruyorlar. De ki, onun bilgisi Allah katındadır. Fakat insanların çoğu bunu bilmezler."

BEN İMAN EDECEK BİR KAVME MÜJDE VEREN VE UYARAN BİR PEYGAMBERDEN BAŞKA BİRİ DEĞİLİM:
           7. A’ râf Sûresi 188. Âyet- i Kerîme(176. Sayfa):
           “188- De ki, ben kendi kendime Allah'ın dilediğinden başka ne bir menfaat elde etmeye, ne de bir zararı önlemeye malik değilim. Ben eğer gaybı bilseydim daha çok hayır yapardım ve kötülük denilen şey yanıma uğramazdı. Ben iman edecek bir kavme müjde veren ve uyaran bir peygamberden başka biri değilim.”

Allah, Peygamberimize, görevinin ne olduğunu, bildirmektedir. “188....Ben iman edecek bir kavme müjde veren ve uyaran bir peygamberden başka biri değilim.” demek suretiyle görevinin ancak "müjde vermek" ve "uyarmak" olduğunu bildirmektedir.

KUR' AN OKUNDUĞU ZAMAN, HEMEN SUSUP ONU DİNLEYİN, UMULUR Kİ RAHMETE NAİL OLURSUNUZ:
           7. A’ râf Sûresi 204. Âyet- i Kerîme(177. Sayfa):
           "204. Kur’ân okunduğu zaman, hemen susup onu dinleyin, umulur ki, rahmete nâil olursunuz."

Saygılarımla. 27.04.2022

ÖNEMLİ NOT:

1-) KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:

1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
           2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.

BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

2-) KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE(www.koseyazilarinayorumlar.com), TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!
« Son Düzenleme: Kasım 04, 2023, 07:14:11 ÖS Gönderen: is »