Gönderen Konu: 17.İsrâ/61-62-63-64-65-78- İBLİS İSİMLİ MELEK, ÂDEM' E SECDE ETMEDİ  (Okunma sayısı 5379 defa)

is

• Administrator
  • Sr. Member
"ÂDEM' E SECDE EDİN" DEMİŞTİK. İBLİS' TEN BAŞKA HEPSİ SECDE ETTİLER
ALLAH ŞEYTAN' A: "ONLARDAN KİM SANA UYARSA, ŞÜPHESİZ Kİ, CEZANIZ CEHENNEM' DİR, HEM DE MÜKEMMEL BİR CEZA" DEDİ

BİR VAKİT MELEKLERE:
"ÂDEM' E SECDE EDİN" DEMİŞTİK. İBLİS' TEN BAŞKA HEPSİ SECDE ETTİLER:

İBLİS: «BEN BİR ÇAMURDAN YARATTIĞIN KİMSEYE Mİ SECDE EDERİM?» DEMİŞTİ:

İBLİS: "KIYAMETE KADAR ERTELERSEN, PEK AZI HARİÇ, ONUN ZÜRRİYETİNİ KENDİ BUYRUĞUM ALTINA ALACAĞIM" DEDİ:

ALLAH ŞEYTAN' A: "ONLARDAN KİM SANA UYARSA, ŞÜPHESİZ Kİ, CEZANIZ CEHENNEM' DİR, HEM DE MÜKEMMEL BİR CEZA" DEDİ:

ALLAH: "ŞEYTAN İNSANLARA ALDATMADAN BAŞKA BİR ŞEY VAAD ETMEZ" DEDİ:

ALLAH, ŞEYTAN' A: "DOĞRUSU BENİM(İHLÂSLI) KULLARIM ÜZERİNDE SENİN HİÇBİR HÂKİMİYETİN YOKTUR. VEKİL OLARAK RABB' İN YETER" DEDİ:

17. İsrâ Sûresi (61.- 65.) Âyet- i Kerîmeler(289. Sayfa):
           "61. (Yine unutma ki) Bir vakit meleklere: «Âdem’e secde edin» demiştik. İblis’ten başka hepsi secde ettiler. O ise: «Ben bir çamurdan yarattığın kimseye mi secde ederim?» demişti."
           "62. (Yine İblis) dedi ki: «Şu benden üstün kıldığını gördün mü? Yemin ederim ki, eğer beni kıyamet gününe kadar ertelersen, pek azı hariç, onun zürriyetini kendi buyruğum altına alacağım.»"
           "63. Allah buyurdu ki: «Haydi git! Onlardan kim sana uyarsa, şüphesiz ki, cezanız cehennemdir, hem de mükemmel bir ceza.»"
           "64. «Onlardan gücünün yettiğini yerinden oynat. Atlıların ve yayalarınla onların üzerine yaygarayı bas! Mallarda ve çocuklarda onlara ortak ol! Ve onlara vaadlerde bulun.» Fakat şeytan onlara aldatmadan başka bir şey vaad etmez."
           "65. Doğrusu benim (ihlaslı) kullarım üzerinde senin hiçbir hakimiyetin yoktur. Vekil olarak Rabbin yeter."

AKŞAM, YATSI VE SABAH NAMAZLARINI KIL

SABAH NAMAZINDA, GECE VE GÜNDÜZ MELEKLERİ HAZIR BULUNUR:

17. İsrâ Sûresi 78. Âyet- i Kerîme(291. Sayfa):
           “78. Güneşin batıya kaymasından, gecenin karanlığına kadar (belirli vakitlerde) gereği üzere namazı kıl, bir de sabah namazını kıl. Çünkü sabah namazında, gece ve gündüz melekleri hazır bulunur.”

Saygılarımla. 19.08.2023 15:17

ÖNEMLİ NOT:           

NOT(1): KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:

1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
            2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.           

BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

NOT(2):  KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE(www.koseyazilarinayorumlar.com), TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!
« Son Düzenleme: Kasım 06, 2023, 01:02:31 ÖÖ Gönderen: is »