Gönderen Konu: 73.Müzemmil/20- KUR’ÂN’DAN KOLAYINIZA GELDİĞİ KADAR OKUYUN,NAMAZI KILIN,ZEKATI..  (Okunma sayısı 5147 defa)

is

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 473
-KUR’ÂN’DAN KOLAYINIZA GELDİĞİ KADAR OKUYUN, NAMAZI KILIN, ZEKATI VERİN VE ALLAH’A GÜZEL BİR BORÇ VERİN

           KUR’ÂN’DAN KOLAYINIZA GELDİĞİ KADAR OKUYUN, NAMAZI KILIN, ZEKATI VERİN VE ALLAH’A GÜZEL BİR BORÇ VERİN (HAYIRLI İŞLERE MAL SARFEDİN):
           73. Müzemmil Sûresi 20. Âyet- i Kerîme(576. Sayfa):
           “20. Rabbin, senin gecenin üçte ikisinden daha azında, yarısında ve üçte birinde kalktığını, seninle beraber bulunanlardan bir topluluğun da böyle yaptığını biliyor. Gece ve gündüzü Allah takdir eder. O, sizin onu sayamayacağınızı bildi de sizi affetti. Bundan böyle Kur’ân’dan size ne kolay gelirse okuyun. Allah, içinizden hastalar, yeryüzünde gezip Allah’ın lütfunu arayan başka kimseler ve Allah yolunda savaşan daha başka insanlar olacağını bilmiştir. Onun için Kur’ân’dan kolayınıza geldiği kadar okuyun, namazı kılın, zekatı verin ve Allah’a güzel bir borç verin (Hayırlı işlere mal sarfedin). Kendiniz için gönderdiğiniz her iyiliği, Allah katında daha hayırlı ve sevapça daha büyük olarak bulacaksınız. Allah’tan bağış dileyin. Kuşkusuz Allah bağışlayandır, merhamet edendir.”


           Saygılarımla. 21.09.2023 09:19

           ÖNEMLİ NOT:           

NOT(1): KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:

            1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
            2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.           

           BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.


NOT(2):  KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE(www.koseyazilarinayorumlar.com), TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!
« Son Düzenleme: Ekim 11, 2023, 11:06:51 ÖS Gönderen: is »