Gönderen Konu: KİMİN UMURUNDA  (Okunma sayısı 14172 defa)

is

  • Ziyaretçi
KİMİN UMURUNDA
« : Mayıs 20, 2008, 12:05:39 ÖS »
KİMİN UMURUNDA?

           Kimin umurunda metro yürüyen merdivenleri çalışmamışsa; kimin umurunda? 80 basamaklı merdivenlerin ihtiyarlarca, hastalarca zorlukla çıkılması kimin umurumda?

           Yaşlı ninenin umurunda. 80 basamağı çıkarken kan ter içinde kalan ve ancak aheste beste 15 dakikada çıkabilen ninenin/ yaşlı dedenin umurunda. Yürüyen merdivenler olursa yolu kısalıyor. Nefesi kesilmiyor. Bir de tamamı yürüyen olursa keyfine diyecek yok. Nefesi kesilmeden çıkabilecek. Oh ne güzel hizmet diyebilecek.

           Bu merdivenler günlerce tâmir edilmezse kul hakkı doğar mı diye soranlar var. Sormak bile hatadır. Kul hakkı doğmaz mı? Hizmet için var olanların, bu eziyeti herkese günlerce revâ görmeleri, yediklerinin hak edilip edilmediğinin görüntüsünü verir. Hak ediyor musunuz beyler? Kararınızı kendiniz veriniz lütfen! Hiçte kolay hesap değil elbette. Aklınızı başınıza devşirin de, hesaplarınızın kara çıkmaması için gayret gösteriniz.

           Hizmetlerin aksatılması için oturtulmadınız koltuklarınıza. Bunu böylece bilesiniz ki, hatalarınızdan kısa zamanda dönebilesiniz. Sağlıklı hizmet verenlerin çoğaldığı günlerin özlemiyle; başarı dileklerimle.

           Saygılarımla... 25.06.2003-15,30- Metro
 
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2017, 12:45:01 ÖÖ Gönderen: is »