Gönderen Konu: YAHUDİLERİN CİMRİ OLMALARI  (Okunma sayısı 4826 defa)

is

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 473
YAHUDİLERİN CİMRİ OLMALARI
« : Temmuz 10, 2021, 11:41:59 ÖS »
           YAHUDİLERİN CİMRİ OLMALARI

           YAHUDİLERİN “ALLAH’ IN ELİ SIKI” DEMELERİ:
           YAHUDİLERİN CİMRİ OLMALARI:

           5. Maide Sûresi 64. Âyet- i Kerîme(119. Sayfa):
           “64- Yahudiler, "Allah'ın eli çok sıkıdır" dediler. Söyledikleri söz sebebiyle onların elleri bağlansın ve lanete uğrasınlar! Aksine Allah'ın elleri açıktır, dilediği gibi verir. Andolsun, Rabbinden sana indirilen, onların çoğunun azgınlığını ve küfrünü azdırıyor. Biz, onların aralarına tâ kıyamete kadar düşmanlık ve kin atmışızdır. Ne zaman savaş için bir ateş yakmışlarsa, Allah onu söndürmüştür. Onlar yeryüzünde bozgunculuğa koşarlar. Şüphesiz Allah bozguncuları sevmez.”

           Âyet- i Kerîme’ de, Yahudilerin "…Allah'ın eli çok sıkıdır" demeleri sebebiyle, Allah’ ın “…onların elleri bağlansın ve lânete uğrasınlar....” diyerek cimri olmalarını ifade etmesi ne kadar mânidardır.

           Bilindiği üzere tüm Yahudiler cimridir. Fıkralara konu olacak kadar cimridirler.

           Yahudiler Allah’ ın beddua ettiği tek kavimdir. Allah hidayete erdirsin de, bu bedduadan kurtulsunlar inşallah. Zira Allah’ a yönelip tövbe edenleri Allah(c.c.) affeder. Ne kadar günahkâr olunursa olunsun temiz bir kalp ile Allah' a yönelip; bağışlanma diledikleri takdirde, Allah' ın bedduasından ve lânetinden uzak kalacakları, Kur' ân' ın garantisi altındadır. Bilindiği üzere, İslâm' da, gönülden yalvarmalara Allah' ın, muhakkak, Rahîm ve Rahman sıfatı ile tecelli edeceği kesindir. Bu tövbe kapısına kim gelirse gelsin mutlaka affa uğrayacaklardır.

           Yahudiler içerisinde, iman edip bu beddua’ dan kurtulanların olmasını temenni etmek, Müslümanlar olarak bizlerin de temennisi ve tüm insanlığa karşı görevidir.

           Saygılarımla. 10.07.2021 23:41

ÖNEMLİ NOT:

KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:


1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.

BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

« Son Düzenleme: Ağustos 12, 2021, 01:32:47 ÖS Gönderen: is »