Gönderen Konu: YENEBİLECEĞİMİZ HASTALIK: KANSER  (Okunma sayısı 32013 defa)

is

• Ziyaretçi
YENEBİLECEĞİMİZ HASTALIK: KANSER
« : Temmuz 10, 2010, 12:38:38 ÖS »
KANSER NEDİR?

Kanser yenebileceğimiz bir hastalıktır. “Yeneceğim” diyebilmek için, öncelikle, STRES denilen ve her hastalığın başlangıç noktası olan bu etkeni saf dışı bırakmamız gerekmektedir. Bu konu iyice anlaşılmalıdır ki, en ufak, fındık kabuğunu doldurmayan meselelere kafamızı takarak, beden denilen o muhteşem cihazı dumura uğratmamız, devrelerini parazit yaptırmamız söz konusu olmasın.

Kanserin ne olup; ne olmadığını tüm dünyada ilim adamları bir an bile vakit kaybetmeden araştırmakta, kanserin sonunu getirebilmek için durmaksızın çalışmaktadırlar. Tabii bu çalışmaların meyveleri alınmakta ve kanserle ilgili bulgular, çoğu kanser hastasının umutlarını artırmaktadır. Bu umut ışıklarına rağmen, kesin sonuçlara ulaşmanın o kadar da kolay olmadığı bilinen bir gerçektir.

İlmi araştırma laboratuarlarında bulunan bir kısım yöntem ve ilaçların, netice alınmış tedavi yöntemleri ve ilaçları olarak, insanlar üzerinde de uygulandığı bilinmektedir. Henüz tatbikatta, % 100 kanserin kökünü kurutan, daha açık bir ifade ile kanseri öncelikle bünyelerden, sonra da tüm dünyadan silecek olan yöntemlerin ve ilaçların bulunmamış olması ilim adamlarını araştırmalardan alıkoyamayacaktır. Zira ilmin esası, ısrarla neticeye ulaşmak için gayret gösterilmesidir. Şu an için kanserle ilgili çalışmalara, tüm araştırma laboratuarlarında, son hızla devam edilmektedir.

Elbette verem hastalığında olduğu gibi kanserde de neticeye ulaşılacak ve kökü yeryüzünden kazınacaktır. Bundan ilme inanmış hiç kimsenin şüphesi olamaz; olmamalıdır da. Bu vesile ile söyleyebilirim ki, tüm hastaların

(temennimiz tüm kanser hastalarının iyileşmesi için araştırma neticelerinin en kısa zamanda alınmasıdır.)

sitemizde yazılanlarla, moral depolamış olarak bünyelerini uyanık tutmaları ve devamlı:

"Ben kanseri yeneceğim." ifadesini beyinlerinin her hücresine nakşetmeleri gerekmektedir. Zira moral güç, her hastalığın sonlandırılmasının başlangıç noktasıdır. Moral güç olmadan tüm hastalıklarla mücadele, baştan kaybedilmiş demektir. Bu nedenle moralinizin en yüksek seviyede tutulması, “ben hastalığımı yendim” diyebilmenin ilk ve en önemli şartıdır.

Saygıdeğer site üye ve ziyaretçilerimiz! Bazı hususları açıklamamda fayda var:

Sitemize ÜYELİK ÜCRETSİZDİR. Hiçbir şekil ve hiçbir şartta ücret talep edilmez; edilemez. Çünkü sitemizin gayesi, maddi menfaatler değil, manevi hazlardır. Bir hastanın dahi bulduğu moralle iyileşmesi, bizleri ve tüm üyelerimizi, sonsuz memnun edecektir. Bunun bünyemize kazandıracağı o muhteşem manevi hazzın lezzetini şimdiden duyar gibiyim.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kanser hastalığının düşmanı, öncelikle yüksek moral güçtür. Bu nedenle hastalarımızın ve yakınlarının yüksek moral güce sahip olmaları ve “ben bu hastalığı yeneceğim” demeleri, yolun yarısını aşmak anlamına gelir. Bir ünlü kanser hastası, televizyonda aynen:

"Benim kanseri yenmemde en büyük şansım ailem ve arkadaşlarımdır. Mevcut 5- 6 arkadaşım beni evde oturtmazlardı. Gelirler; “Haydi bakalım gidiyoruz.” der ve benim her gün yürüyüşe çıkmamı sağlarlardı. Bu nedenle benim kendimi dinleme fırsatım olmadı. Devamlı ailem ve arkadaşlarımla bulduğum moral ile şükürler olsun kanseri yendim" demişti. Bu sözler, hasta yakınlarının, arkadaşlarının, dostlarının, hastalara verdikleri moralin, ne kadar faydalı olduğunun görüntüsünü vermesi açısından önem arzeder.

Bu sözlerden çıkan dersin benzerini, ben ve haliyle üyelerimiz de, bu sitede yazışıp; sıkıntıları paylaşanlarla birlikte yaşadığımızı var sayarsak; ne büyük bir hazdır bu; ne güzel duygudur. Birbirine yardım edebilme duygusu ile hareket eden insanların sayılarının artması için sitemiz bir fırsat olmalıdır diye düşünüyorum. “Tarifi imkansız” denilen haz bu tür hazlar olsa gerektir. Ortaya konulanlar ve karşılıklı yapılan fikir ve görüş alışverişlerinin ne kadar güzel duygular olabileceğini tahayyül edebiliyor musunuz?

Öncelikle sitemiz, kanser konusunda insanlarımızın görüşlerini, “GENEL KONULAR” başlığında bulunan “YANITLA” penceresinden açılan sayfaya yazmaları suretiyle, kanser konusunda fikir paylaşımını; mevcut rahatsızlıklarda karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunmayı gündeme getirmek gayesi ile kurulmuştur. Bunun faydası yalnız olmadığımızın bilinmesi açısından önem arz eder. Bu karşılıklı yazışmalarla, sitemizde üyelerimize verilebilecek en büyük fayda, hastalarımızın buldukları moralle, yakalayabildikleri sağlık ve iyileşme umududur.

Bu sitede hiçbir zaman kanser konusunda tedavi yöntemleri ya da kullanılacak ilaçlar v.s. gibi hususlarda fikir ileri sürülmeyecektir. Zira bu konular ilim adamlarımızın çalışmaları çerçevesinde, cerrahlarımıza, onkoloji uzmanlarına bırakılması gereken konulardır.

Sitemizde kanser konusunda iyileştirici, moral verici bilgilerle, birbirlerine destek olmak üzere, kanser hastalarının ya da yakınlarının moral bulmaları en büyük arzumuzdur. Yapılması gerekenleri, yaşadıkları zorlukları ya da moral verici bilgileri içeren hususlarda yazılması esastır.

Yakınlarınızın yaşadıkları sıkıntıları yazınız. Bu sıkıntılar karşısında olması gereken kolaylaştırıcı ve rahatlatıcı usul ve yöntemleri biliyorsanız; ileri sürünüz ki, diğer hastalara yardımcı olsun. Onlara moral versin.

Her tür hastalıkta, bir hastaya tesir eden ilaçların ya da tedavi yöntemlerinin, diğer bir hastaya da iyi geleceği hükmü çıkarılmamalıdır. Zira her insanın genetik yapısı, biyolojik yapısı, kan değerleri, yaşama şartları bir diğer kimse ile aynı olamaz. Bu nedenle her hasta kendi doktoruna tedavi için başvurmak ve yapılan tahliller ve konulan teşhislerle, tedaviye başlamak zorundadır. Bu nedenle kanserli kimselerin ya da yakınlarının verecekleri tedavi bilgileri, hiçbir zaman bir diğer insanda aynı tesirleri icra etmez. Bu tarz tedavi yöntemleri ya da ilaçları hakkında insanlarımızın yanlış yönlendirilmelerine sebep olabilecek hiçbir yazının yazılmaması esastır. Yazıldığında, siteden kaldırma yetkisinin site yetkililerinde olacağının bilinmesi gerekir.

Bir kısım insanlarımız, doktora gitmeden, çarşıda pazarda tanıştığı kimselerin, “benim hastalığıma şu ilaç iyi geliyor” demelerini dikkate alarak, o ilaçları ya da tedavi yöntemlerini uygulamaya kalkışırlar. Böyle bir hareketin son derece yanlış olması gerçeğinden hareketle, bu siteye yazılanlarla, diğer şahısların sağlıklarının tehlikeye sokulmasının hiç kimsenin hakkının olmadığının bilinmesi gerekir. Bu nedenle, tedâvi için ilâç târiflerinin verilmemesi gerekmektedir. Bu sitemizin ana prensiplerindendir.   

Burada verilecek mesajlar, kanser hastalığının yenilmesi mümkün olan bir hastalık olduğu görüşü ile, karşılıklı bilgi aktarımları sayesinde, moral bulunarak, yalnız olmadıklarının görüntüsünü verebilmektir. Belirtilmesi gereken en önemli konu ise hastalanmadan, belli zaman aralıklarında sıhhi kontrollerimizin ihmal edilmemesidir. Bu kontroller bize erken teşhis için kapı açacak, iyileşmemize zemin hazırlayacaktır. Tüm doktorlarımızın ifade ettikleri gibi:

"Kanserden değil; geç kalmaktan korkunuz."

Bizler tüm hastalıklarda kendi zihinsel potansiyelimizi kullanarak; hastalığı yeneceğimizi zihnimize ve de hücrelerimize kadar yerleştirirsek; yenilmeyecek hastalık olmaması gerekir. Yeter ki bu potansiyele erişme konusunda elimizden gelen tüm gayreti sarf edelim.

Demek ki öncelikle, hastalığı yeneceğimizi tüm benliğimizde hissetmemiz esastır. Bu nedenle her insanın bünyesinde gizli olan moral gücü yüze çıkarmak için kendi potansiyelini kullanması gerekir. Bir kısım insanlar, bırakınız içindeki moral gücün yüze çıkarılmasını sağlamayı, bilakis, kendi kendine moral gücünü yok etmek üzere yaşantısını sürdürürler. Hatırlanacağı üzere, bir kısım insanlara, "hastalık hastası" damgası vurulur. Bu kimseler gerçekten hastalık hastası mıdırlar? Evet! Bir kısım insanlar hastalık hastasıdırlar. Bunlar kendi morallerini bozmak için ellerinden gelen gayreti sarf ederler. Bu kimselerin hastalandıklarında sağlıklarına kavuşmaları, Kaf Dağı’nın arkasındaki Zümrüdü Anka Kuşu kadar uzaktır.

Her insan öncelikle iyileşmeyi kendisi istemelidir. Sağlıklarınıza kavuşmanız dileklerimle…

Saygılarımla… 24.11.2008- 03:23

NOT: Bu sitede yayımlanması 09.07.2010 12:37          
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2014, 11:33:37 ÖS Gönderen: is »