Gönderen Konu: SEÇİLMİŞLERE NASİHAT  (Okunma sayısı 8803 defa)

is

  • Ziyaretçi
SEÇİLMİŞLERE NASİHAT
« : Kasım 11, 2014, 10:21:11 ÖS »
DİYET
23.06.2002-20,35

   “Oy verdiniz diye, diyet mi istenir?” diyorsunuz, sayın siyaset kumkumaları Evet! Diyet istenir. Ya ne isteyecektik?

   Oturmaya, rehavetle internet oyunları oynamaya, gelmediniz. Gününüzü gün etmeye gelmediniz. İş yapmaz partililere ikrâm olsun diye kadrolar vermeye, yeni kadroları peşkeş çekmeye, gelmediniz.

   Bizlerin isteyeceği diyet, “Göreve davet diyeti” dir. Evet! Göreve davet ede ede diyet isteyeceğiz. Bizler sizlere, çalışmanız için vekâlet vermiş müvekkilleriz. Vekillerden yapmadıkları işlerin hesabını elbette isteyeceğiz. Siz bu hesabı istemeye, isterseniz “DİYET” deyiniz. Paşa gönlünüz bilir. Ancak yapmadıklarınızın hesabı dünya’ da da, âhirette de istenir; sorulur.

   Canım kesilmiş kolun diyeti mi olur? Diyebilirsiniz. Biz de diyoruz ki:

   -Kesilmiş kolun diyeti, kesilmiş koldur. Oylar ile bu diyeti alacağız. Oylar ile kolları tırpanlarcasına sizi tarihe gömeceğiz. Hodri meydan!

   Yıllarca oylar bilinçsiz veriliyor dediniz durdunuz. Bu milletin okuma yazma oranının düşük olmasını, fırsat bilerek câhil gördünüz bu insanları. Ama bu milletin şamarını yediğinizde, câhil mi, âlim mi olduklarını göreceksiniz. Aklınızı başınıza devşirin ve bu milletin şamarını yemeyiniz lütfen!

           Vekâletini almış olduğunuz insanların tamamına, evet tamamına, oy vermiş, oy vermemiş tüm seçmenlere hizmet için çalışıp, çabalayınız. Aldığınız vekâletin karşılığını veriniz. Çalışmaz, rehavetle oturmayı tercih ederseniz, diyet olarak karşılığını vereceğiniz günleri mutlaka göreceksiniz.

           Verilen vekâletin karşılığını verebilen kadroların geldiğini görmek dileği ile…

           Saygılarımla… 11.11.2014 22:25
« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2023, 05:37:06 ÖS Gönderen: is »