Gönderen Konu: İSLÂM' DAN BAŞKA DİN ARANAMAZ  (Okunma sayısı 5656 defa)

is

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 473
İSLÂM' DAN BAŞKA DİN ARANAMAZ
« : Ağustos 20, 2020, 03:27:07 ÖS »
İSLÂM' DAN BAŞKA DİN ARANAMAZ

           BÜTÜN DİNLER İBRAHİM ALEYHİSSELÂM' IN "HANİF DİNİ" NDENDİR:
           2. Bakara Sûresi 135. Âyet- i Kerîme(22. Sayfa):
           “135. Bir de: «yahudi veya hıristiyan olunuz ki, hidayet bulasınız.» dediler. Sen onlara de ki: «Hayır! Hanif olarak hakka tapan İbrahim’in dinine (uyarız) ki, o hiçbir zaman müşriklerden olmadı.»” demektedir. (Elmalılı Ahmed Hamdi Yazır Kur' an meâli)

           Buradan çıkarılan hüküm:

           BÜTÜN DİNLER İBRAHİM ALEYHİSSELÂM' IN "HANİF DİNİ" NDENDİR:

           Hz. Muhammed zamanının Hıristiyan ve Yahudileri, kendi dinlerinin doğruluğuna inanmışlar; dinlerine girmenin hidayete ermek için şart olduğunu ileri sürmüşlerdir. Ancak Allah(c.c.) indirdiği Kur' an' da:

           İSLÂM’ DAN BAŞKA DİN ARANAMAZ:
           3. Âl- i İmran Sûresi 85. Âyet- i Kerîme(62. Sayfa):
           “85- Kim İslâm'dan başka bir din ararsa ondan asla kabul edilmeyecek ve o ahirette de zarar edenlerden olacaktır.” demek suretiyle, insanlara ve cinlere indirdiği bütün dinlerin İSLÂM DİNİ olduğunu Âyet' i ile bildirmiştir.

           1-) «...yahudi veya hıristiyan olunuz ki, hidayet bulasınız...» diyen Yahudi ve Hristiyanlar ne kadar haklıdırlar?

           2-) Kutsal Kitapları Peygamberlerine indirildiği gibi aynen kalmış mıdır? Değiştirilmiş midir? Kur’ an’ ın Allah tarafından indirildiği kesin olduğuna ve tüm insanların Tek ve Bir Allah’ ı olduğuna göre, hâlâ neden Kur’ ân’ ın hükümlerine uymak istemezler. Kutsal Kitap' ların(Tevrat ve İncil' in) değiştirildikleri kesindir. Zira İznik konsil’ inde 600’ den fazla olan İnciller, Matta, Markos, Yuka, Yuhanna olmak üzere, 4 adede indirilmiştir.

           3-) Onların, inançlarının gereği olarak, herkesin onların dinlerine girmesinin doğruluğunu kabul etmeleri, kendi görüşleridir. Ancak, bozulmuş olan Kutsal Kitaplarının hâlâ kabul edilebilir olması, kendilerinin "kuruntu" ları mıdır? Bu sorunun cevabını bulmaları gerekmez mi?

           4-) Kutsal Kitap' ları değiştiren' in, sadece Allah olduğunu, ne kadar benimseyebilmişler/ benimseyememişlerdir?

           5-) Allah' ın, mevcut Kitap' ları değiştirmek suretiyle, Muhammed Aleyhisselâm' a indirdiği, son Kutsal Kitap' ın, Kur' ân- ı Kerîm olduğunu ne kadar kabul edebilmektedirler?

           Bu soruların cevaplarını her akıl sahibi insan bulabilir.  Ancak Yahudi ve Hristiyan' ların Âyet' teki bu düşüncelerinin altında yatan, atalarının dinlerinin bırakılarak, Hz. Muhammed' in dinine davet edilmelerinin, kendileri için yanlış bir hareket tarzı olarak değerlendirildiğinden; kendi dinlerine davet etmeleri, Kur' ân' ın hükümlerini yok saymaları anlamına da gelmektedir.

           Genel olarak bir hüküm kaldırılmış ise, getirilen hükme uymak esastır. Bu kanunlarda da böyledir. Bu yeryüzünde yapılan tüm kanunlarda da böyledir. Bir kanun yürürlüğe girip; "şu sayılı kanun mülgadır/ kaldırılmıştır" diye hüküm konulduğunda, bir önceki adı geçen kanunun hükmünün kalmadığı bir gerçektir.

           Yahudiliğin Kitabı, Tevrat' ın; Davut' a indirilen(Tevrat' ın tasdik edilmesi için indirilmiş küçük bir Kitap' tır) Zebur' un; Hıristiyanlığın Kitabı, İncil' in kaldırılmasının  kararını veren Allah' tır. Bu hükme karşı gelmek kimin haddinedir? Hiç kimsenin haddine değildir. Olamaz da.

           Bu Âyet- i Kerîme' de  "Hayır! Hanif olarak hakka tapan İbrahim’in dinine (uyarız) ki, o hiçbir zaman müşriklerden olmadı." demek suretiyle, tüm Kutsal Kitap' ların getirdiği hükümlerin, Hanif olarak hakka tapan İbrahim Aleyhisselâm' ın Hanif dininden olduğu bildirilmektedir. Bundan daha doğal bir şey olamaz. Zira Kutsal Kitaplar olan Tevrat' ı Musa Aleyhisselâm' a; Zebur' u Davut Aleyhisselâm' a; İncil' i İsa Aleyhisselâm' a ve Kur' ân' ı Muhammed Aleyhisselâm' a indiren Allah' tır. Allah' ın verdiği hükmün üzerinde bir hüküm getirip; «...Yahudi veya Hristiyan olunuz ki, hidayet bulasınız...» demeleri, o zaman için de, bu zaman için de, doğru bir hüküm değildir. Allah doğruları bilenlerin en hayırlısıdır.

           Yukarıdaki Âyet, "İslâm' dan başka Allah' ın getirdiği tüm dinlerin de "HANİF DİNİ" den olduğu gerçeğinin belgelenmesi" anlamına gelir. Hiç bir Yahudi/ Hıristiyan bu Âyet' in karşısında, konulan bu hükmü tersine çevirip; dejenere olmuş; getirildiğinden farklı hükümleri ihtiva eden Kitapları' nın, "Hanif Din"den uzaklaştığını, bu nedenle onlara uyulmayacağı kaidesini koyan Allah' ın hükümlerine karşı gelemez. Hükmü yoktur. Son Kitap Kur' ân- ı Kerîm' dir.

           İSLÂM’ DAN BAŞKA DİN ARANAMAZ:
           3. Âl- i İmran Sûresi 85. Âyet- i Kerîme(62. Sayfa):
           “85- Kim İslâm'dan başka bir din ararsa ondan asla kabul edilmeyecek ve o ahirette de zarar edenlerden olacaktır.”

           "İSLÂM’ DAN BAŞKA DİN ARANAMAZ" demek suretiyle, Yahudi ve Hristiyanlar' ın, hidayet için, tahrif edilmiş olan Kitap' larına davet etmeleri, o sırada indirilmekte olan Kur' ân- ı Kerîm' in hükümlerine de aykırı düştüğünü, bu Âyet' ler ile de destekleyerek, vermiş olduk.

           İnsanlar arasında, Allah' a kulluk etmek açısından hiç bir fark yoktur. Allah' a inanan her insan, Allah' ın kuludur. Tüm Peygamber' ler, Tek Allah' ın Peygamber' leridir. İnsanların aralarında hiç bir fark yoktur. İnanan kimseler, birbirlerinin kardeşleridir. "Her doğan, İslâm fıtratı üzerine doğar; sonra, anne- babası onları Hıristiyan, Yahudi veya Mecûsi yapar" Hadîs- i Şerif' inde belirtildiği üzere, herkes İslâm fıtratı üzerine doğmaktadır.

           En doğruyu bilen Allah' tır. 20.08.2020 15: 21

           Saygılarımla
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2021, 12:53:01 ÖS Gönderen: is »