Gönderen Konu: YARADILIŞI İNKÂR EDEBİLİR MİSİN?  (Okunma sayısı 41 defa)

is

• Administrator
  • Newbie
YARADILIŞI İNKÂR EDEBİLİR MİSİN?
« : Eylül 24, 2020, 12:55:34 ÖS »
YARADILIŞI İNKÂR EDEBİLİR MİSİN?
KENDİNİ KONTROL ET

Yaradılışı inkâr edebilir misin? Kendini kontrol et.
Kâinat 15 milyar yıl önce, büyük patlama ile yaratıldı. Diyelim ki:
Kendi kendine oluştu. Hani yazıyorlar ya!

Milyarlarca yıl önce, elementler, tesadüf eseri karışarak, canlıları oluşturmuşlar ya! O zamandan beri tek hücreli canlılardan çok hücreli hayvanlara, oradan da başkalaşımla insanlara geçilmiş ya!

Kim inanacak bu mantık ötesi açıklamaya? İlimle irfanla bu açıklama bağdaşmaz. Her hangi bir mantık şaşkını bile bu zırvaya inanmaz. Zira, milyonlarca yıl öncesinin fosilleri, şimdiki canlıların aynı boyutlardadır. Fosillerde bir farklılık yok ise; hiçbir akıl sahibi, canlılar tesadüfen oluştu; başkalaşımla, tek hücrelilerden çok hücrelilere, oradan da başkalaşımla insana gelindi diyemezler. Deseler de kimse inanmaz. Şu anda bu zırvaları, bilim adamları dahi kabul etmemektedirler. Maymundan gelen insan teorisini ilim adamları tümden çöpe atmışlardır.

Bazı aklı- evveller diyecekler ki:

-Sen kim oluyorsun ki, Darwin gibi bir bilim adamının teorilerini çöpe atma cüretini gösterebiliyorsun? Haklısın saygı değer okuyucu. Çok haklısın. Ben kimim ki? Darwin' in ilmî çalışmalarının dökümünü yapıp şu doğru, bu eğri deme hakkına sahip değilim. Ancak "BAŞKALAŞIM TEORİSİ" dedikleri teorinin yanlışlığını konuşma hakkına sahibim. Zira bilim adamları bu teoriyi olduğu gibi inkâr etmektedirler. Bu nedenle, bilim adamlarının tezlerine dayanarak yazıyorum. Bilim adamlarıdır, Darwin' in teorisini çöpe atanlar; ben değil. Oku. Araştır. Lütfen!

Ben insanı insan kabul eden; tüm mevcudatın insan olsun, hayvan olsun, bitkiler, böcekler olsun, her canlının sevgi ile var olabileceğini savunan; kimsenin kalbini kırmamaya çalışan; haddini aşmamanın erdem olduğunu bilen(hatalarım olsa da) bir garip kulum. Senin gibi gözlerini kapatıp, her denilene, her söylenene inanan bir kimse değilim. Öyle bir garibim işte. Yukarıda yazdık. Okudun. Yine yazıyorum. Tüm bilim adamlarının çoğunluğu:

1-) "Başkalaşım teorisi" ni çöpe attıklarını;

2-) Darwin' cilerin, tezlerini doğrulaması için onlarca/ (bilmiyorum) belki yüzlerce sahte/ uyduruk fosil düzenlemesi yaptıklarını;

(1912 yılında C. Dawson' ın, İngiltere' de bir fosil bulduğunu, bunun insan kafatası fosili olduğunu bildirdiği halde; son yıllarda bir Alman heyeti bu fosilin kafatası insan kafatası olduğu halde, çenesine maymun çenesi taktıkları, buna da insan dişleri koyduklarını)

bildiren bilim adamlarının, bu fosilin uydurma fosil olduğunu kanıtladıkları ortaya çıkmıştır. Bunun gibi uyduruk birçok örnek ileri sürmüşler, ancak hepsinin uydurma fosiller olduğu ortaya ilim adamlarınca konulmuştur.

3-) Yaratıcı' ya karşı oldukları için, Yaratan'a karşı kendiliğinden/ elementlerin tesadüfen canlı oluşturduklarını iddia ettikleri halde, bu palavralara kananlar kafilesine bazı kimselerin katılabileceği bir gerçektir. Her teori kendine birilerini bağlar. Mantıklı olsa da; olmasa da.

Mantığımıza güvenerek, tüm yaratılmış olan her şeyi, tesadüfen oldu diyebilir miyiz? Elbette diyemeyiz. Mevcut çoğu şeyler ilmin, bilimin öngörüleriyle hayat bulmuş varlık haline getirilmişlerdir. Kendiliğinden oluşacak bir tek sayfa kâğıt, ya da bir tek kalem var olabilir mi? Gülmeyiniz lütfen!

İnsanın yaratılışını inkâr etmek mümkün mü? İlim adamları yüz yıllardır, insanoğlunun biyolojisini inceleyerek, ilimde yol almaya çalıştıkça, önlerine nice sorular çıkmakta; bu soruların cevaplanmasında çaresiz kaldıklarını her bilim insanı takdir edebilmektedir. Bu durumda insana, kendi kendine tesadüflerle oluşan tek hücreli canlılardan başkalaşımla meydana geldi diyebilir miyiz? Dersek hangi mantıklı akıl sahibi bunu kabul eder?

İnkârcıların, sırf "Allah yaratmadı" demek için bu kadar oyunculuğa, maskaralığa, aklı başında hiçbir insanın inanması mümkün görülmemektedir. Bir asistanım vardı. Şu anda bile başkalaşım teorisini destekler halde.Yaşı geldi yetmişlere. Âhirete intikal ettiğinde gerçeği gösterecekler ve "senin Yaratan' ı inkâr için yaptığın bunca maskaralıkların cezasını çek" diyecekler. Allah her şaşkını şaşkınlığından uzaklaştırıp akıllarını başlarına, ölmeden önce, getirsin. Allah cümlesini ıslah etsin.

Doğa dedikleri tabiat, kâinattaki bütün yıldızları, güneş sistemlerini tesadüfen oluşturmuş; tesadüfen yörüngelerini çizmiş; tüm gök cisimlerini, güneşi, ay' ı ve yıldızları oluşturup tesadüfen yörüngelerine oturtmuş. Yazarken gülmek  geliyor içimden, ancak gülmüyorum; acı acı düşünüp, üzülüyorum. Bu kadar, "mantıklı düşünceye sahip" olduklarını söyleyebilecek olan bu kimselerin, mantık ötesi düşüncelere kapılmalarına bir anlam veremiyorum ve:

"Rabb' im gözlerini aç bu insanların" demekten başka, elimden bir şey gelmiyor. Zira "mantıklıyım" deyip; "mantıksızlıkla yaşamak" nasıl bir duygudur? Nasıl bir yaşam tarzıdır. Benim aklım almıyor. Aklı alan söylesin.

Doğa yarattı. Ne doğası? "Yaratılmış olan" tüm mevcudatın(kâinatta mevcut her şeyin), aklı, mantığı olmayan tabiat tarafından yaratıldığına inanılması kadar ilimden, irfandan uzak bir düşünce tarzı olabilir mi? Tamam. İnanmayabilirsin, ama biraz iz' anınız olsun. Biraz insafınız olsun.  Biraz mantığınız olsun. Biraz kendi kendine düşünme potansiyeliniz olsun be kardeşim! Dolduruşa gelip; sana mantık diye ileri sürdükleri tezleri, lütfen akıl süzgecinden geçir, ona göre karar ver. Hiç aklı olmayan tabiat, mûcize yaratılışta evrenin hangi birini yaratabilir?

Lütfen aklınızı başınıza alınız ve Âhirete göçmeden(elbette inanıyorsanız. İnanmayana bunları anlatmam söz konusu olamaz) kendinize geliniz. Herkes kendi yolunu çizer. Doğrudur. Âyet- i Kerîme' de Allah' ın ifade ettiği gibi:

"İnsanlar kendi kendilerine zulmederler."

Kendi kendine zulmetmeyen kimselerin, sağlam dallara sarıldıklarını görmek, dileklerimle.

Saygılarımla. 24.09.2020 12:29