Gönderen Konu: İKİ DEFA DİRİLTİLİP; İKİ DEFA ÖLDÜRÜLME  (Okunma sayısı 910 defa)

is

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 464
İKİ DEFA DİRİLTİLİP; İKİ DEFA ÖLDÜRÜLME
« : Haziran 25, 2021, 07:24:00 ÖS »
           İNSAN İKİ DEFA DİRİLTİLİP, İKİ DEFA ÖLDÜRÜLECEKTİR:
           2. Bakara Sûresi 28. Âyet- i Kerîme(6. Sayfa):
           "28. Allah’ı nasıl inkâr edersiniz ki, ölü idiniz sizleri diriltti. Sonra sizleri yine öldürecek, sonra yine diriltecek, sonra da döndürülüp ona götürüleceksiniz."

           Burada iki defa öldürülme, iki defa da diriltilme bildirilmektedir. Tasavvuf ehlinin bildirdiğine göre birinci diriltilme, Kıyamet koptuktan sonra, tüm insanların Mahşer yerine toplanmak üzere, diriltilerek toplanmasıdır.

           Sûr' a üfürülüp, Kıyamet koptuktan sonra, "Mizan" kurulup Cennet ve Cehennem ehli ayrıldıktan sonra, Cennet' e ve Cehennem' e uygun vücutlarla ikinci diriltilme söz konusudur. Cennet ehli olanların vücutları, Cennet' e uygun olarak ikinci dirilişte, Allah tarafından dizayn edilecektir. Cehennem' e gireceklerin vücutları da, Cehennem' de yanmaya müsait şekilde her yanıştan sonra yok olmayacak yapıda olmalıdır ki, Allah, "onlar Cehennem de ebedî kalacaklardır" diye târif ettiği Cehennem ehlinin vücutlarının yandıkça tekrarlanan yenilenme ile, Ebedî olarak yanmaları sağlanmış olsun.

           En doğruyu bilen Allah' tır. Birinci diriltilmede ölenlerin Mahşer yerine toplanmak üzere diriltilmesi söz konusu olduğunda, 75. Kıyâmet Sûresi 4. Âyet- i Kerîmesinde:

           İNSANIN PARMAK UÇLARINI BİLE AYNEN ESKİ HALİNE GETİRMEYE ALLAH’ IN GÜCÜ YETER:
           75. Kıyâmet Sûresi (3.- 4.) Âyet- i Kerîmeler(578. Sayfa):
           "3. İnsan, kendisinin kemiklerini bir araya toplayamayacağımızı mı sanıyor?"

           "4. “Evet, bizim onun parmak uçlarını bile aynen eski haline getirmeye gücümüz yeter.”
denilmektedir. Burada birinci diriliş söz konusudur. İkinci dirilişte ise, Cennet ve Cehennem ehillerinin diriltilmeleri bildirilmektedir.

           Bilindiği üzere, milyarlarca insanın parmak uçlarında, farklı parmak izleri vardır. Hiç bir parmak izi bir diğerine banzemez. Bu Âyet ile, Allah en zor işi bile yapabileceğini bildirmektedir. İkinci bir husus:

           "Muhammed Kur' ân- ı kendi yazdı" iddiasıdır ki, bu Âyet- i Kerîme bu iddiayı çürütmek için ilâç gibidir. Bilinen ne idi? Muhammed Aleyhisselâm okuma yazma bilmezdi. Ümmî idi. 1400 sene öncesinde, Muhammed Aleyhisselâm, parmak izlerinin yaratıcısı olabilir miydi? Parmak izlerinden haberdar olabilir miydi?

           Âyet' te "Parmak uçlarını bile aynen eski haline getirmeye Allah' ın gücü yeter" dedi? Parmak uçlarını yaratabilecek bir gücü mü vardı da, bu Âyet' i, bu şekilde, kendisi mi yazayım dedi? Böyle bir iddia olmaz. Tamamen akıl dışıdır. Zira Kur' an, Allah tarafından Kulu ve Resûlü Muhammed' e indirilmiş bir Kitap' tır. Kıyamete kadar da, bu Kitabın bozulması söz konusu değildir. Zira Allah, "O' nu indiren Biz' iz; koruyan da Biz' iz" demiştir ki; yeryüzünde hiç kimse, bu söz karşısında, Kur' ân- ı Kerîm' i bozmaya güç yetiremez.

           Saygılarımla. 25.06.2021 19:25

ÖNEMLİ NOT:

1-) KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:


           1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
           2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.

           BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

2-) KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE(www.koseyazilarinayorumlar.com), TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!« Son Düzenleme: Mart 19, 2023, 10:02:29 ÖÖ Gönderen: is »