Gönderen Konu: 10.Yunus/92- FİRAVUN'UN BEDENİ ÇÜRÜTÜLMEDİ; ARKASINDAN GELENLERE İBRET OLSUN....  (Okunma sayısı 4500 defa)

is

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 473
FİRAVUN' UN BEDENİNİN ÇÜRÜTÜLMEDEN; ARKASINDAN GELENLERE İBRET OLSUN DİYE 3000 SENE SAKLANMASI, KUR' AN- I KERÎM' İN BİR MÛCİZESİDİR

           FİRAVUN' UN BEDENİ ÇÜRÜTÜLMEDİ; ARKASINDAN GELENLERE İBRET OLSUN DİYE SAKLANDI:

           FİRAVUN' UN CESEDİNİN BOZULMADAN 3000 SENE MUHAFAZA EDİLMESİ, KUR' AN- I KERÎM' İN BİR MÛCİZESİDİR:

           10. Yunus Sûresi 92. Âyet- i Kerîme(220. Sayfa):
           “92- Biz de bugün senin bedenini arkandan gelenlere bir ibret olsun diye kurtaracağız. Bununla beraber, insanların birçoğu Âyet’ lerimizden yine de gâfildirler.”


           Firavun’ un 3000 yıllık bedeni, namaz kılar vaziyette Nil Nehri kenarında bulundu. Tahnit edilmiş(mumyalanmış) gibi, derisi üzerinde kurumuş vaziyette olup; çürümemiştir.

           1400 küsur sene önce Firavun Allah’ a isyan edenlerden olduğu için, Kur’ an’ da “Biz de bugün senin bedenini arkandan gelenlere bir ibret olsun diye kurtaracağız. Bununla beraber, insanların birçoğu Âyet’ lerimizden yine de gâfildirler.” Hükmü ile bedenini muhafazalı olarak 1400 sene sonrasında buldurmuş; inanmayanlar "Âyet' lerimizden gafildirler" diye de uyarılmışlardır. Aşağıdaki internet haberinde bildirildiği üzere:

           "Londra British müzesinde bulunan 3000 yıllık Firavun cesedinin ayrıntılı görüntüleri ortaya çıktı. Secde eder vaziyette bulunan Firavun' un cesedi görenleri hayrete düşürüyor.

           Firavun' un cesedi ilk olarak, Süveyş kanalı açılırken denizin kenarında küçük bir tepecikte bulunmuş ve Londra’ya getirilmişti. Görüntülerde Firavun'un saçlarının bir kısmının halen yerinde olduğu ve başının bazı azalarının etlerininde çürümeden durduğu görülüyor. Cesedin alın kısmında ise et kalmamış.

           İBRET OLSUN DİYE MUMYALANMADAN KORUNMUŞ

           Elleri ve ayakları secde eder vaziyette olan cesed diğer Firavunlar gibi mumyalanmamış. Fakat mumyalanmamasına rağmen tam 3000 senedir çürümeyen cesedi, Allahü Teala'nın, ibret olsun diye, koruduğuna inanılıyor."

           Tam bir ibret vesikası olarak vücudu hiç bozulmamış, etleri çürümemiş ve tüyleri dahi dökülmemiş şekilde ve secde eder vaziyette bulunmuştur."


           Bundan daha büyük bir MÛCİZE olabilir mi?

           KUR' ÂN- I KERÎM, BÖYLE, BİRÇOK MÛCİZELERLE DOLUDUR. İBRET ALANA.

           İbret alıp, yaşantımızı Allah’ ın istediği gibi dizayn etmemiz dileklerimle.

           Saygılarımla. 02.05.2022 02:57

ÖNEMLİ NOT:

           1-) KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:


           1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
           2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.

           BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

           2-) KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE(www.koseyazilarinayorumlar.com), TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!
« Son Düzenleme: Kasım 04, 2023, 07:09:38 ÖS Gönderen: is »