Gönderen Konu: ALLAH KATINDA DİN, İSLÂM' DIR:  (Okunma sayısı 275 defa)

is

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • İleti: 231
ALLAH KATINDA DİN, İSLÂM' DIR:
« : Ekim 05, 2021, 01:07:09 ÖS »
ALLAH KATINDA DİN, İSLÂM' DIR:

           ALLAH KATINDA DİN, İSLÂM' DIR:
           3. Âl- i İmran Sûresi 19. Âyet- i Kerîme(53. Sayfa):
           "19. Doğrusu Allah katında din, İslâm’dır; o kitap verilenlerin anlaşmazlıkları ise sırf kendilerine ilim geldikten sonra aralarındaki taşkınlık ve ihtirastan dolayıdır. Her kim Allah’ın âyetlerini inkâr ederse iyi bilsin ki, Allah hesabı çabuk görendir."


           Bu Âyet' in kesin hükmü, Allah' ın indirdiği tüm Kitap' ların, İslâm dininin Kitapları olduğunun, kabul edilmesidir. Bir Müslüman Allah’ ın indirdiği bütün Kutsal Kitaplara iman etmelidir ki, gerçek Müslüman olabilsin. Bunun gibi, Yahudi ve Hristiyanlar’ ın da, Allah’ ın indirdiği Kur’ ân- ı Kerîm’ e iman etmeleri gerekir. Doğru din budur. Bu dinin adı da İslâm’ dır.

           Bu Âyet’ in hükmünü idrak edip, kendi tahrif edilmiş Kitaplarının kaldırıldığının bilincinde olarak yaşamaları, onların da, Peygamberleri zamanında, kendilerine indirilen Kitap’ larının Kutsal Kitap’ lar olduğunu, Müslüman’ lar gibi kabul etmeleri gerekir.

           Tek Allah' ın kulları olarak tüm insanlığın, en Kutsal ve son Kitap olan Kur' an hükümlerine uymakla, yeryüzünde barış ve huzurun hüküm süreceğinin, tüm insanlık âlemince bilinmesi dileklerimle.

           Saygılarımla. 05.10.2021 13:05

ÖNEMLİ NOT:

1-) KİTABIMIN FORMATI GEREĞİ:


           1- EZBERLEMEMİZ GEREKEN ÂYET' LERİ KISACA BAŞLANGIÇ CÜMLESİNE KIRMIZI FONTLA;
           2- ALTINA SÛRE NUMARASI, SÛRE ADI, ÂYET NUMARASI, HANGİ SAYFADA OLDUĞUNU MAVİ FONTLA;
           3- ÂYET MEÂLİNİ SİYAH FONTLA YAZMAKTAYIM.

           BU FORMAT, TEKRAR ETMELERİ BARINDIRSA DA, OKUMADA GERİ DÖNMELERİ ÖNLEME AÇISINDAN ZAMAN KAZANDIRACAĞI İÇİN, FAYDALI OLACAKTIR KANAATİNDEYİM.

2-) KİTAPTAN DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞABİLECEĞİM İÇİN, SİTEMDE(www.koseyazilarinayorumlar.com), TÜM AÇIKLAMALI ÂYET’ LERİ SUNMAKTAYIM, İNŞALLAH!

« Son Düzenleme: Ekim 09, 2021, 02:34:48 ÖS Gönderen: is »